Gastronomi

Cadılar Bayramı Cadılar Bayramı

Cadılar Bayramı konseptli tatlıları, korkudan titreyerek hazırlamaya var mısın?

Pizza Yapımı Pizza Yapımı

“Napoli’de bile böyle bir pizza yememişsindir…” diyerek misafirlerinizi ağırlamak isterseniz, sizi USLA’ya “Taş Fırın Pizza” atölyesine bekliyoruz.

Osmanlı Saray Mutfağı Osmanlı Saray Mutfağı

Osmanlı Saray Mutfağı’ nın zengin menülerinden sofralarımıza taşınan Ramazan Ayı’na özel lezzetler.

Yöresel Lezzetler – Doğu Anadolu Yöresel Lezzetler – Doğu Anadolu

Türk Mutfağı’ nın bu ay ki ikinci keşif durağı Doğu Anadolu bölgesi. Farklı yöresel lezzetleri öğrenmek ve mutfağınıza taşımak için kaçırılmayacak bir fırsat.

Yöresel Lezzetler – Akdeniz Mutfağı Yöresel Lezzetler – Akdeniz Mutfağı

Dünyanın sayılı mutfakları arasında yer alan Türk Mutfağı’ nın bu ay ki ilk durağı Akdeniz bölgesi.

Sokak Ekmekleri Sokak Ekmekleri

Çıtır çıtır Simitler, Bageller ve Pretzeller evimizin vazgeçilmez lezzetleri olacak. Gelin beraber sokak ekmeklerini evimizin mutfağında sevdiklerimiz için yapalım.

Denizden Meyhaneye Denizden Meyhaneye

Denizin mucizelerini sofralarınıza taşıyoruz.

Cenk Akkaya ile Modern Mezeler Cenk Akkaya ile Modern Mezeler

Geçmişten günümüze muhabbetin ve paylaşmanın vesilesi olan Türk mezelerinin inceliklerini farklı bir bakış açısıyla Cenk Akkaya ile keşfe çıkıyoruz. Modern mezelerin tatlarının damaklarda, hoş sohbetinin akıllarda kalacağı bir akşam geçirmek ister misiniz?

Şekersiz Tatlılar Şekersiz Tatlılar

Baharın gelişiyle tatlılarımızdan şekeri atıyor ama lezzetinden vazgeçmiyoruz. Şekersiz tatlılar mutfağınızın ve sofranızın vazgeçilmezleri olacak.

Zeytinyağlılar Zeytinyağlılar

Soframızın eksilmeyen Zeytinyağlı tabaklarını gelin bir de bizimle deneyimleyin. Sofranıza yeni lezzetler katın.

Glutensiz Bakery Glutensiz Bakery

Artık evinizin mutfağında da glutensiz ürünlerin lezzetine sahip olabileceksiniz. Gelin bu deneyimi beraber paylaşalım.

Sushi Sushi

Evinizde misafirlerinize uygulayıp sunabileceğiniz Sushi'nin inceliklerini öğrenebileceğiniz bu atölyeyi kaçırmayın.

Fransız Mutfağı Fransız Mutfağı

Alplerin eteklerinden ılıman güneye bir esinti ile Fransız mutfağının klasiklerini bir baştan diğer başa sizinle birlikte pişiriyoruz. Klasik Fransız tarifleri ve teknikleri ile bugünden sonra misafirlerinize farklı bir akşam yaşatmak istemez misiniz ?

Çilingir Sofrası Çilingir Sofrası

Geçmişten günümüze muhabbetin ve paylaşmanın bir vesilesi olan Türk mezelerinin inceliklerini keşfe çıkıyoruz. Tatların damaklarda, hoş sohbetin akıllarda kalacağı bir akşam geçirmek ister misiniz ?

İtalyan Mutfağı İtalyan Mutfağı

İtalyan yemekleri sizin de favoriniz ise, evinizde de İtalyan yemeklerini profesyonel bir şef gibi yapmaya ne dersiniz? İtalya'nın farklı bölgelerinden evde yapabileceğiniz pratik ve lezzetli tarifleri öğrenip pişirirken, aynı zamanda son derece keyifli bir akşam geçireceksiniz.

Uzak Doğu Mutfağı Uzak Doğu Mutfağı

Uzakdoğu’nun gizemli tatlarını bu atölyede keşfe çıkıyoruz. Acı, tatlı ve ekşi lezzetlerin harmonisini yakalayacağımız bu atölye ile Uzak Doğu’nun gizemi artık size bir adım daha yakınlaşacak.

Demet’le Devri Alem Demet’le Devri Alem

Seyyah gazeteci/yazar Demet Cengiz ile Bi’dünya lezzet… Usta Şef Murat Bozok yönetiminde hazırlanacak Meksika mutfağına dair yemekler eşliğinde Demet Cengiz ile keyifli bir söyleşi gerçekleştireceğiz.

Şef Murat Bozok ile Et Pişirme Sanatı Şef Murat Bozok ile Et Pişirme Sanatı

Kalın bir fillet-mignon’u istediğiniz derecede pişirmenin sırları, kuzu kolundan, kısık ateşte yumuşacık bir yahni yapımı, ağzınızın sularını akıtacak ideal hamburgerin hazırlanması ve et ile en güzel gidecek safranlı patates garnitürlerinin sırları Şef Murat Bozok ile bu workshop’ta.

Pişirme Teknikleri Pişirme Teknikleri

Malzemelerinizi farklı pişirme teknikleriyle tatlandırabileceğinizi biliyor musunuz. Yeni pişirme tekniklerini öğrenmek ve farklı yöntemlerle yemek yapmak istiyorsanız bu workhop tam size göre.

Turşu ve Fermente Gıdalar Turşu ve Fermente Gıdalar

Her turşu çeşidinin bir ayı ve her turşunun da kendine has ayrı bir lezzeti vardır. Sonbahara girerken artık turşuları kurmanın sizce de zamanı gelmedi mi? Hadi hep birlikte turşuları kuralım, sofralarımızda sonbahar mevsimini karşılayalım.

Raw Food Raw Food

Çiğ beslenme felsefesinden yola çıktık ve çiğ meyve, sebze, kuruyemişler ve yağlı tohumlarla birbirinden lezzetli tarifleri sizin için hazırladık.

Reçel ve Marmelat Yapımı Reçel ve Marmelat Yapımı

Geçmişi her andığımızda lezzetli diye adlandırdığımız her kahvaltı sofrasında bir reçel mutlaka vardır. Sadece kahvaltı sofrasında değil belki akşamüzeri çay saatinde yediğiniz bir marmelatlı turtada aklınıza gelebilir. Biz de bu workshopta anıları canlandırıp, ev yapımı reçel ve marmeladın tadı ayrıdır diyoruz ve eski günlerden konuşuyoruz.

Evde Peynir Yapımı Evde Peynir Yapımı

“Sizi bilmem ama ben peynirin hastasıyım.”diyenlerdenseniz, bu atölyede peynir yapmayı öğrenecek ve artık evde ailenizi ve misafirlerinizi kendi yaptığınız peynir çeşitleriyle ağırlayacaksınız.

Mantar Workshop Mantar Workshop

Johnson & Wales mezunu Şef İnci Özay Hatipoğlu ile Mantar üzerine gerçekleştirilen workshopta, İstanbul’da özel catering ve gastronomi turları düzenlenecektir.

Profesyonel Aşçılığa İlk Adım 4/4 lük Mutfak Eğitimleri Profesyonel Aşçılığa İlk Adım 4/4 lük Mutfak Eğitimleri

Yemek tutkunlarına ve profesyonel olarak mutfağa ilk adımını atmak isteyenlere yönelik hazırlanmış yarı profesyonel aşçılık eğitimini alabilir, hem aşçılık hem de pasta ve ekmekçilik alanında teknik ve uygulama becerilerinizi geliştirebilirsiniz

Vejeteryan Dünyası Vejeteryan Dünyası

Bu atölyeye katılmak için sadece beslenme prensibinizin vejeteryan olması gerekmiyor. Sebzelerle, tahıllarla, meyvelerle lezzetli, sağlıklı ve günlük vitamin ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz yepyeni reçetelerle sofralarınızı gelin renklendirelim.

Lübnan Lezzetleri Lübnan Lezzetleri

Osmanlı Mutfağı Osmanlı Mutfağı

Ramazan Tatlıları II Ramazan Tatlıları II

Keşkül Sütlaç Güllaç

Ramazan Tatlıları I Ramazan Tatlıları I

Kadayıf Sütlü incir tatlısı Güllaç

Food Shot Food Shot

Sony ile fotoğrafçılığınıza farklı bir bakış açısı kazandırmaya ne dersiniz ? İster kendi fotoğraf makinanızı getirin isterseniz Sony’nin sizler için temin ettiği profesyonel ekipmanlar ile deneyim kazanın. Minimum 5 maksimum 10 kişi ile açılacak bu workshop Sony ile fotoğraf tutkunlarını buluşturuyoruz.

Anneler Günü’ne Özel “Yaratıcı Cupcakeler” Anneler Günü’ne  Özel “Yaratıcı Cupcakeler”

Annelerimize özel hazırlayacağımız birbirinden lezzetli ve renkli cupcakeler ile annelerinizi ister şaşırtın, isterseniz de annenizle beraber gelip " Yaratıcı Cupcakeler" atölyesinin keyfini beraber çıkarın.

Pie ve Tartlar Pie ve Tartlar

Evinizden yayılan mis gibi tart kokuları ile davetsiz misafirlerinize hazırlıklı olun. En sevdiğiniz tart lezzetlerini gelin beraber BAUSEM’de yapalım.

Yemek Fotoğrafçılığı Hafta Sonu Yemek Fotoğrafçılığı Hafta Sonu

Yemek yapıyor ve yemek fotoğrafçılığına merakınız varsa gördüğünüz, sevdiğiniz birçok yemek fotoğrafının nasıl çekildiğini merak ediyorsanız sizi de eğitimimize bekliyoruz…

Profesyonel Pastacılık Profesyonel Pastacılık

Yeni trend pastalar arasında Profesyonel Pastacılık atölyesi artık BAUSEM’de. Pasta kekinin yapılmasından, buttercream ve pastacı kreması yapımı ile canlı çiçek veya orman meyveleriyle süslediğiniz pastalar hem gözünüze hem damağınıza hitap edecek. Maksimum 10 kişi katılacak olup, her istasyonda 1 kişi çalışacaktır.

Yemek Fotoğrafçılığı Hafta İçi Yemek Fotoğrafçılığı Hafta İçi

Yemek yapıyor ve yemek fotoğrafçılığına merakınız varsa gördüğünüz, sevdiğiniz birçok yemek fotoğrafının nasıl çekildiğini merak ediyorsanız sizi de eğitimimize bekliyoruz…

Çikolata Yapımı Çikolata Yapımı

Bugünü çikolata ile kaplıyoruz. Farklı damak zevklerine hitap eden birbirinden lezzetli çikolataları hem keyif ve lezzetle yapmayı öğrenecek, hem de çok eğleneceksiniz.

Profesyonel Pastacılığa İlk Adım 4/4 Mutfak Eğitimleri Profesyonel Pastacılığa İlk Adım 4/4 Mutfak Eğitimleri

Pasta tutkunlarına ve profesyonel olarak mutfağa ilk adımını atmak isteyenlere yönelik hazırlanmış yarı profesyonel pastacılık eğitimini alabilir, bu konuda teknik ve uygulama becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

FoodStyling Weekend FoodStyling Weekend

Yemek yapıyor ve Yemek fotoğrafçılığına merakınız varsa gördüğünüz , sevdiğiniz birçok yemek fotoğrafının nasıl çekildiğini merak ediyorsanız Sizi de atölyemize bekliyoruz.

İspanyol Mutfağı İspanyol Mutfağı

İspanya’nın yemek kültürünü keşfetmeye ne dersiniz? BAUSEM’de İspanya’nın en meşhur yöresel lezzetlerini yapıyoruz.

Lahmacun-Kebap Lahmacun-Kebap

Herkes mutlaka içinden geçirmiştir keşke lahmacumu evimde yapabilsem diye! İç sesinizi duyduk ve artık lahmacununuzu, içli köftenizi ve kebabınızı Lahmacun- Kebap atölyesinde şeflerinizden öğrendiklerinizle kendi evinizde yapabileceksiniz.

Fümeleme Teknikleri Fümeleme Teknikleri

Et, balık ya da tüm sebzelerin lezzetlerini bir kaç vites arttırmanın en güzeller yollarından biri olan tütsüleme uygulamalarının öğretildiği bu ders, tüm katılımcıları ev ortamında kendi şarküterisinin patronu olmaya davet ediyor.

Ekmek Yapımı Ekmek Yapımı

Kendi ekmeğimizi kendimiz yapıyor, keyfine ve lezzetine doyamıyoruz. Gelin sağlıklı günlere siz de bir adım atın.

Minik Şefler için Çikolatalı Lezzetler (8/12 yaş) Minik Şefler için Çikolatalı Lezzetler (8/12 yaş)

Çocuklarınız bu programa kesinlikle bayılacak. Haftasonunuz çikolata tadında geçsin istiyorsanız, "Küçük Şefler - Çikolatalı Lezzetler" atölyesinde çocuklarınızın TOP 10 listesinin ilk 3 tatlısını öğrenmeye ve yemeye sizleri eğitimimize davet ediyoruz. * Bu workshop minik misafirlerimizin katılımı içindir ve 2 kişilik paylaşımlı istasyonlarda yapılmaktadır.

Meze vs Tapas Meze vs Tapas

Aynı kültürel temele dayanan bu atıştırmalıklar ile hem dost sohbetlerinize lezzet katacak hem de tüm misafirlerinizi keyiflendirecek, tadı damaklarında kalacak ikramlarda bulunacaksınız.

Ar Ruha Urfa Ar Ruha  Urfa

Herkes mutlaka içinden geçirmiştir. Keşke lahmacunu evimde yapabilsem diye!! İç sesinizi duyduk ve artık lahmacunuzu, içli köftenizi, kebabınızı şefimizden öğrendikleriniz ile kendi evinizde yapabileceksiniz.

İtalyan Ekmekleri İtalyan Ekmekleri

İtalya'nın meşhur ekmeklerinin leziz sırlarını bu workshop'ta keşfetmeye hazır olun ve ev sofralarınıza lezzet katın.

Sokak Lezzetleri Sokak Lezzetleri

Sokağın tadını sokaklarda aramayın! Kokoreci, midye tavayı, bici bici tatlısını enine boyuna tarttık USLA dokunuşuyla en güzelini tasarladık. Gelin birlikte yapıp sokağa USLAtölye'de doyalım…

Gurme Burgerler Gurme Burgerler

Sıradan bir ev yapımı hamburgere hayır ! Bu bir “GurmeBurger” atölyesi ! Ekmeğinden, sos ve köftesine kadar hamburgeri öğrenecek, eğitmen Şef’imizin paylaştığı lezzet sırlarıyla, sıradanı “Gurme Burger”e dönüştürüp afiyet ile yiyeceksiniz.

Minik Şeflerle Hamburger (8/12 yaş) Minik Şeflerle Hamburger (8/12 yaş)

Çocukla çocuk olun! Biz öyle yapıyoruz ve birlikte enfes hamburgerler yapmaya hazırlanıyoruz. Onlara yemesi ve eğlencesi, siz değerli ebeveynlerimize ise keyifle izlemesi kalıyor. * Bu workshop minik misafirlerimizin katılımı içindir ve 2 kişilik paylaşımlı istasyonlarda yapılmaktadır.

Şaheser Cheesecakeler Şaheser Cheesecakeler

Cheesecake yapımı bir uzmanlık ve ustalıktır. Siz de bu atölyede Nutellalı, Portakallı ve Zencefilli, Beyaz Çikolatalı ve Orman Meyveli Cheesecake yapımını öğrenecek ve gerçek olamayacak kadar lezzetli diye okuduğunuz bu cheesecakeleri kendi ellerinizle hazırlayabileceksiniz.

Bıçak Kesim Teknikleri Bıçak Kesim Teknikleri

Mutfaktaki en iyi dostunuzu daha yakından tanımaya ne dersiniz. Onunla tokalaşmayı öğrenme zamanı geldi! Birbirinden farklı kesme tekniklerini şefimiz ile uygulayarak, yemeklerinizin sunumunda ve lezzetinde fark yaratın. Bıçak kullanmaya hazır olun! Yine de dikkatli olun!

Tex Mex Tex Mex

Meksika'nın iştah açıcı lezzetlerini artık evinizin sofralarında sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Minik Şeflerle Pizza (8/12 yaş) Minik Şeflerle Pizza (8/12 yaş)

Her çocuk birşeyler yoğurmayı sever. Yaratıcılıklarını geliştirirken kendi pizzalarını kendileri yapmalarını ve şeflerimizle keyifli vakit geçirmelerini isterseniz, çocuklarınızı "Pizza workshop"umuza bekleriz.

Sevgililer Günü Sevgililer Günü

Bu menünün içinde aşk var… Sevdiğinize bu sevgililer gününde farklı bir hediye alın. İçinde ikiniz olun, aşkınız olsun, el lezzetiniz, eğlenceniz bol olsun. Bu sevgililer gününde yaptığınız her şey Aşk Olsun !

El Yapımı Makarnalar El Yapımı Makarnalar

Unun içine yumurtayı kırıyorsunuz, üstüne biraz tuz, biraz zeytinyağı… devamını beraber yapmak için sizleri bekliyoruz.

Fırında Pişer, Bize de Düşer (Tart ve Kiş) Fırında Pişer, Bize de Düşer (Tart ve Kiş)

Tazecik reçeteler ile fırından yayılan kokulara kendinizi bırakacaksınız. Misafirleriniz evlerine giderken yaptığınız tartları yanlarında götürmek isteyecekler.

Deniz Mahsülleri Deniz Mahsülleri

Denizden babam çıksa yerim diyenlerden misiniz? Gelin denizler altına doğru hep beraber keyifli ve lezzetli bir yolculuğa çıkalım.

Oturmaya mı Geldik ? Oturmaya mı Geldik ?

Pastırmalı humus, Ayvalık Favası, Babagannuş, Arnavut Ciğeri" gibi iştah açıcıları hazırlamayı öğrenerek şenlikli sofralarda sevdiklerinize sunun.

Taş Fırın Pizzalar Taş Fırın Pizzalar

Mmmm.... Napoli'de bile böyle bir pizza yememişsindir… diyerek misafirlerinizi ağırlamak isterseniz, sizi USLA'ya "Taş Fırın Pizza" atölyesine bekliyoruz.

Yılbaşı Sofrası Yılbaşı Sofrası

Yılbaşı akşamına geri sayım başladı. Evde ne pişireceğinize karar veremiyorsanız, sizi USLA'nın eğitmen şefleriyle başlangıcından ara sıcağına, ana yemeğinden tatlısına çok özel bir yılbaşı sofrası hazırlamaya davet ediyoruz.

Yaratıcı Cupcakeler Yaratıcı Cupcakeler

Çay saati yeniden popüler oldu. Evinizdeki çay saatlerini " Yaratıcı Cupcakeler" atölyesinde öğreneceğiniz cupcakeler ile renklendirebilir, misafirlerinizi değişik lezzetlerle şaşırtabilirsiniz.

Evdeki İtalyan I Evdeki İtalyan I

İtalyan yemekleri sizin de favorinizse, evinizde de İtalyan yemeklerini profesyonel bir şef gibi yapmaya ne dersiniz? " Evdeki İtalyan" atölyesi ile İtalya'nın farklı bölgelerinden evde yapabileceğiniz pratik ve lezzetli tarifleri öğrenip pişirirken, aynı zamanda son derece keyifli bir akşam geçireceksiniz.

Minik Şeflerle Cupcake (8/12 yaş) Minik Şeflerle Cupcake (8/12 yaş)

Neşeli bir haftasonu aktivitesi için haydi çocuklar BAUSEM'e. Orman meyveli, limonlu ve çikolatalı cupcake yapmayı öğrenip, tatlı tatlı süsleyerek afiyetle yiyeceksiniz. * Bu workshop minik misafirlerimizin katılımı içindir ve 2 kişilik paylaşımlı istasyonlarda yapılmaktadır.

Tapas Atölyesi Tapas Atölyesi

Cuma akşamınızı İspanya'da geçirmeye ne dersiniz.? Küçük tabaklarda sunulan büyük lezzetleri öğrenip, otantik İspanyol damak lezzetini keşfe çıkın. Buen Provecho!

Kahve Demleme Teknikleri Kahve Demleme Teknikleri

Bir çeşit kahve ve çok farklı tatlar... Farklı demleme metodları ve daha fazlası bu workshopta.

Renkli Makaronlar Renkli Makaronlar

Tatlı, renkli ve neşeli. Siz de bizim gibi makaron seviyorsanız, haftasonunuzu makaron yapma tekniğini ve bu şık lezzetin sırlarını öğrenerek tatlı tatlı geçirebilirsiniz.

Profesyonel Şefliğe İlk Adım Profesyonel Şefliğe İlk Adım

Yemek tutkunlarına ve profesyonel olarak mutfağa ilk adımını atmak isteyenlere yönelik hazırlanmış yarı profesyonel aşçılık eğitimini alabilir, hem aşçılık hem de pasta ve ekmekçilik alanında teknik ve uygulama becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Dünyadan Etler Dünyadan Etler

Et severler buraya ! Vietnam'dan Fas'a, Arjantin'den İspanya'ya tüm tarifler "Dünyadan Etler" atölyesinde. Etin her halini öğretirken; sizleri de bu lezzetleri pişirip yemeye davet ediyoruz.

Sudan Çıkanlar Sudan Çıkanlar

Eviniz de küçük bir balık restoranı açmaya ne dersiniz? Deniz lezzetlerine olan tutkunuzu geliştireceğiniz farklı balık lezzetlerini öğrenmeniz için sizleri bekliyoruz.

Evdeki Barista Evdeki Barista

Kahvenin ve kahve çeşitlerinin hikayesini bilmek ister miydiniz… Sizleri bu büyülü dünyayı dinlemek, uygulamak ve tatmak için workshopumuza bekliyoruz.

Dünyadan Ekmekler Dünyadan Ekmekler

Sıcak, mis gibi ev yapımı ekmeklerle misafirlerinizi ağırlamak istiyorsanız "Dünyadan Ekmekler" atölyesine sizleri bekliyoruz. Bu atölyede kendi ekmek hamurunuzu hazırlayarak farklı tarzlarda ekmek yapmayı öğrenecek, evinizde kendi ekmeklerinizi yapmanın pratik yollarını keşfedeceksiniz.

Ege Lezzetleri Ege Lezzetleri

Kalbim Ege’de kaldı diyenlerden misiniz? Kalbe giden yol mideden geçer… Gelin en güzel Ege Lezzetlerini birlikte yapalım.

Favori Menü Favori Menü

Misafirlerinizi evde rahatlıkla ağırlayabileceğiniz leziz bir menü için atölyemize bekleriz.

Eller Havaya Balıklar Tavaya Eller Havaya Balıklar Tavaya

Deniz mahsüllerini çok seviyorsunuz ama nasıl pişirileceğini bilmiyorsunuz. Üzülmeyin.

Taco Burrito Taco Burrito

Hep beraber Meksika'nın baharatlı lezzetlerini keşfe çıkıyor ve mutfak sırlarını öğreniyoruz.

Lezzet Gezgini: Lübnan Lezzet Gezgini: Lübnan

Orta Doğu'nun Avrupai lezzetlerini deneyimlerinize katmaya ne dersiniz?

Profesyonel Pasta ve Ekmekçilik Profesyonel Pasta ve Ekmekçilik

USLA - American Hospitality Academy Türkiye “Profesyonel Pasta ve Ekmekçilik Sertifika Programı” ile öğrencilere profesyonel pasta ve ekmekçiliğin temellerini, tüm hazırlık süreçlerinde geçerli olan prensipleri, prosedür ve teknikleri sunarak, onlara pasta ve ekmekçilik üzerine bir kariyer için gerekli olan profesyonel yetkinlikleri kazandırmaktadır.

Asya Mutfağı Hobi Atölyesi Asya Mutfağı Hobi Atölyesi

USLA, konusunda uzman şefler ve eğitmenler eşliğinde yemek pişirme ve içecek hazırlama atölye çalışmaları sunmaktadır. Öğrenin, uygulayın ve eğlenin.

Barista Temel Eğitimi Barista Temel Eğitimi

USLA, katılımcıların “Avrupa Özel Kahve Birliği (Special Coffee Association Europe – SCAE)”’nin kalitesi ve dürüst ticaret ilkeleri doğrultusunda en iyi standartlarda gerek teorik gerekse uygulamalı olarak eğitim almasını sağlamaktadır.

© 2013 Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi BAUSEM, TÜSEM konseyi üyesidir.