İletişim Tasarım

Endüstri 4.0 ve Marka Yönetimi Uzmanlığı Endüstri 4.0 ve Marka Yönetimi Uzmanlığı

Markalar ve ona hizmet eden ajanslar açısından pazarlamanın yeni tanımı mümkün olduğunca fazla mecra üzerinden son kullanıcıyı yakalamak ve müşteriyi işin bir parçası haline getirerek ona “deneyim yaşatmak”. Ancak yeni nesil pazarlama, seçenek enflasyonu ve dijital iletişim mecraları eklendiğinde tam anlamıyla içinden çıkılması zor bir labirente dönüşüyor. Pazarlama uzmanlarının her zamankinden daha etkin bir portföye sahip olması gerekiyor. Aynı zamanda da başarılı bir pazarlama planı iyi bir analitik zeka ve “oyunu okuyabilme” yeteneği ile doğru orantılı. Bu da tüm yöntem ve metotların pazarlama uzmanınca iyi sindirilmesinde saklı.

Beden Atölyesi Beden Atölyesi

Atölye; nefes, ses, mekan, ritim, streching, contact improvisation çalışmalarının iç içe geçtiği (sözle ifadenin dışında, bedenle anlatım dilini doğaçlamalarla bulmak) metod çalışmalarıyla amacına ulaşmayı hedefler.

Kamera Önü Oyunculuk (Meisner ve Eric Morris Teknikleri ile) Kamera Önü Oyunculuk (Meisner ve Eric Morris Teknikleri ile)

Derste benimsenen yöntem "rol yapmamak", "yapmak" ve "olmak" üzerinedir. Oyuncunun kendi üzerine geliştireceği farkındalık çalışmaları; fiziksel, zihinsel ve duygusal ifade yollarını da geliştirebilmesini amaçlar.

Dijital Marka ve Hesap Yönetimi Uzmanlığı Dijital Marka ve Hesap Yönetimi Uzmanlığı

Teknolojik gelişmelerle güçlenen bu cesur ve yeni dünyada ayakta kalmanın temel şartlarından biri dijital markalar ve hesaplarının doğru ve etkin kullanımından geçiyor.

Arama Motoru Pazarlaması-SEM Arama Motoru Pazarlaması-SEM

Internete giriş kapısı olarak adlandırılan arama motorları, tüketicinin bilgiye her ihtiyaç duyduğu noktada başvurduğu tek kaynaktır. Arama motorları içerisinde barındırdığı bilgi zenginliği sebebiyle profesyonel pazarlamacıların ürünlerini, hizmetlerini ve içeriklerini tüketiciye hızlıca ulaştırabilme noktasında önem verdikleri alanlardandır.

Engellilerle 360 Derece İletişim Engellilerle 360 Derece İletişim

Engellilerle doğru iletişim metotlarının anlatıldığı bu eğitimde amaç; yetersiz ve yanlış bilgileri ortadan kaldırıp her bireyin engellilerle eşit, önyargısız ve ayrımcılık yapmadan birlikte mutlu bir yaşama katma değer oluşturmaktır.

Dijital Medya ve İnternet Yayıncılığı Dijital Medya ve İnternet Yayıncılığı

Eğitim; yayıncılığın bir meslek ve iş alanı olarak; değişen dünya şartları ekseninde nasıl bir forma büründüğünü temel teori ve pratik düzlemde katılımcılara anlatırken; aynı zamanda sertifika sonrası kendilerine bir kariyer alanı inşa etmelerini sağlayacak donanımı da kazandırmayı amaçlamaktadır.

Music for Media Music for Media

Bu atölyede, jingle, film, dizi müziği ve çeşitli projeler için müzik yapımı konusunda temel bilgiler alacaksınız. Kendi müziğinizi yapmak ya da çalıştığınız müzisyenlerle iyi bir diyalog kurmak için benzersiz bir atölye.

Beyaz Gömlek Atölyesi Beyaz Gömlek Atölyesi

Moda tasarımcısı ve marka yaratıcısı Mehtap Elaidi ile “Beyaz Gömlek Atölyesi”, moda tasarımına adım atmak, kendi tarzını yaratmak isteyenler için geliştirildi.

Yaratıcı Yazarlık Yaratıcı Yazarlık

“Hemşehrimiz Aristotle ile Hikaye Anlatımı” temalı atölyede, Kozlu yakınlarında yaşamış, ünlü filozof Aristotle’ın “Poetika” eserinin izinden gidiliyor.

3 Boyutlu Görselleştirme 3 Boyutlu Görselleştirme

Bu atölyenin amacı katılımcılara 2 boyutlu bilgisayar ekranında, 3 boyutlu düzlemde düşünmeye alışkanlığı sağlamak, sonrasında gerçek hayatta var olan veya hayali nesnelerin yüzey özellikleri ile birlikte bu 3 boyutlu düzlemde nasıl oluşturulduğunu öğretmektir.

İletişimde Yaratıcılık Atölyesi İletişimde Yaratıcılık Atölyesi

Bu atölyede şu sorulara yanıt bulacaksınız: Profesyonel iletişimde, bilgi verme ile yaratıcılık arasındaki çatışma nasıl çözülür? Teknik bir “brief” sizi sınırlarken, nasıl yaratıcı olabilirsiniz? Yaratıcı çalışmaların temeli olan “büyük fikir” nasıl ortaya çıkar? …Atölyemiz, yaratıcı potansiyelinizi keşfetmek ve kendinizi daha iyi ifade edebilmeniz için önemli bir fırsat olabilir.

Fotoğrafı Anlamak Fotoğrafı Anlamak

Teknoloji sayesinde hayatımızın merkezinde olan fotoğrafın, derinliklerini, estetik tadını, yaratıcıcı yönlerini keşfetmek istemez misiniz?

İletişim Stilleri Atölyesi İletişim Stilleri Atölyesi

Bu atölye, hem kendinizin hem de iletişim kurduğunuz kişilerin iletişim tarzını ve beklentileri anlamak, iletişim becerilerinizi güçlendirmek üzere geliştirildi…

Medyada Sunuculuk ve Seslendirme Medyada Sunuculuk ve Seslendirme

Kariyerini sunuculuk spikerlik ve seslendirme üzerine kurmayı hedefleyen katılımcıların, seçtikleri alanda başarılı olabilmeleri ve bir adım öne çıkabilmeleri için Medyada Sunuculuk ve Seslendirme Eğitimi BAU'da.

Mülakatını Yap İşini Kap Mülakatını Yap İşini Kap

Cem Ceminay ile, başta İnsan Kaynakları departmanları olmak üzere, işe alım sürecinde yapılan mülakatlardan başarı ile çıkmanın ip uçlarını bulabileceğiniz eğitimimize katılabilirsiniz.

Konuşarak Satıyorum Konuşarak Satıyorum

Vazgeçilmez bir satışçı olarak; müşterinizin dilinden konuşan, ikna yöntemlerini kullanabilen, soru sorma sanatını uygulayabilen, müşterisini dinleyen, müşterisini müşteri olarak değil de bir dostu gibi gören, dostu ile etkin iletişim kurabilen, o dostundan randevu koparabilmenin tilkiliklerini bilen, ona sattığı ürüne neden ihtiyacı olduğunu hissettiren, satış süresince gelen itirazları fırsat gibi algılayıp karşılayan bir kişi olarak oyunun içerisinde yer almak istiyorsanız eğitimimiz tam size göre.

Mandala Mandala

Hızlı şehir hayatı, plazalarda yaşam, yoğun iş temposu derken ihmal edilen ruhunuzun renkler ve sembollerle neşeleneceği Mandala eğitiminde, derin bir nefes almak, dinlenmek, renklere gülümsemek, günlük düşüncelerden tamamen sıyrılmak, bir nevi meditasyon ve içinizdeki sırra ulaşmanızı sağlayan bir yolculuğa çıkmak için hazır mısınız?

Konuştuğum Kadar Varım Konuştuğum Kadar Varım

Toplumsal hayatın içinde kendinizi iyi ifade edebilmek, mesleki açıdan iletişiminizi güçlendirerek bireysel ve kurumsal başarınızı artırmak istiyorsanız eğitimimiz tam size göre.

İlişki Yönetimi ve İletişim İlişki Yönetimi ve İletişim

İnsanlar arası ilişkilerde başarılı olabilmek ve karşımızdakilerin duygularını anlayarak onları yönetebilme becerimizi geliştirebilmek için eğitimimize katılabilirsiniz.

İletişimin Sihirli Gücü İletişimin Sihirli Gücü

Günlük yaşantınızda girdiğiniz her etkileşimde doğru iletişim tekniklerini kullanarak farklılıkları görebilmek ve insanları doğru anlayarak onları etkileyebilmek için eğitimimize katılabilirsiniz.

Meltem Cumbul ile Eric Morris Sistemi Atölye Çalışması Meltem Cumbul ile Eric Morris Sistemi Atölye Çalışması

Eric Morris 1960’larda geliştirmeye başladığı özgün oyunculuk metodunu Amerika’dan yola çıkarak dünyayla paylaşmıştır. Bu metodun eğitmeni olan Meltem Cumbul, Morris'in geliştirdiği sistemi bu atölye ile BAU'da katılımcılarla paylaşacak.

The Foundry Nuke ile Compositing e Giriş The Foundry Nuke ile Compositing e Giriş

Compositing, birçok farklı kaynaktan gelen görüntülerin sonradan fark edilmeyecek derecede kusursuz bir şekilde bir araya getirilerek tek bir görüntü oluşturulması olarak tanımlanabilir. Bu çok teknik gibi görünen tanım pratikte farklı disiplinlerden, farklı bakış açılarından, farklı kaynaklardan beslenen bilgi dağarcığı gerektirir.

Güler Kazmacı ile Diksiyon ve Etkili Konuşma Güler Kazmacı ile Diksiyon ve Etkili Konuşma

İnsan ilişkileri konuşmayla başlar ve iletişim doğru ise gelişir. Çünkü konuşmak iki yanı keskin bıçaktır. Kişiye itibar, sempati, sevgi de kazandırabilir; tersine itici ve gözden düşürücü olabilir. Oysa konuşmaya dair bütün hatalar “yüzde yüz iyileşebilir” ve bu eğitimde konuşmanın biçim özellikleri kadar “iletişim psikolojisi” bilgileri de bulunmaktadır.

Dijital Pazarlamada Güncel Yaklaşımlar Dijital Pazarlamada Güncel Yaklaşımlar

Dijital devrim, her sektörde iş modellerini köklü biçimde değiştiriyior. Hemen her markanın ortak sorunu tüketicileri etkileşime ikna edememek şeklinde özetlenebilir. İçinde bulunduğumuz çağda öne çıkan markalar ‘dijital takım çantasındaki’ yeni silahları kullanarak bu sorunu aşmasını biliyor.

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı eğitiminde, bir tasarımcının proje için verilen brief’i aldıktan projenin teslim edilmesine kadar ki geçirdiği süreç ile ilgili konular anlatılır. Bu konulara brief okuma, proje için objektif belirleme, bu objektifleri hedeflerine ulaştıracak aksiyon planlaması yapma, araştırma, tasarım, yazılım süreci takibi ve ürün değerlendirme dahildir.

Eric Morris’ten Profesyoneller için Oyunculuk Atölyesi Eric Morris’ten Profesyoneller için Oyunculuk Atölyesi


'Lütfen Rol Yapmayın'

Eric Morris Türkiye'de!
Atölye I: 2-3 Mayıs 2015

Sinema Tarihi Sinema Tarihi

Sinema Tarihi isimli derste yaklaşık yüz yirmi yıllık bir süreçte dünyanın en etkin kitle iletişim araçlarından ve sanat dallarından biri olan sinemanın bir teknik icattan güçlü bir endüstriye geçiş sürecine göz atacağız.

Senaryo Yazarlığı Okulu Senaryo Yazarlığı Okulu

Bu eğitim programında amaç, sinema ve televizyon sektöründe senaryo'nun ne olduğunu tüm boyutlarıyla katılımcılara aktarmaktır.

Illustrator InDesign Illustrator  InDesign

Eğitimin pratik yapısı Illustrator ve InDesign programları üzerinden kişisel ve mesleki gereksinimleri kazanma, yönetme ve kullanabilme üzerine odaklanmaktadır. Illustrator programı ile birlikte 2 ve 3 boyutlu vektörel çizim, vektörel ilüstrayon yapabilecek düzeyde programın kullanımının öğretilmesi amaçlanmaktadır.

Müzik Prodüksiyonu Okulu Müzik Prodüksiyonu Okulu

Bahçeşehir Üniversitesi’nin yüksek teknoloji ses stüdyolarında gerçekleştirilecek olan Müzik Prodüksiyonu Okulu başlıyor.

DJ Okulu DJ Okulu

Bir DJ’in bilmesi gereken DJ terminolojisinden, ekipman bilgisine, bir parçayı oluşturan elementlerden, phase mixing looping ve case hazırlamaya ve daha birçok detaya hakim olmanın yanı sıra; DJ’likte iş modeli nasıl yaratılır sorusunun cevabına kadar DJ’likle ilgili her şey öğrenciye aktarılır.

Dijital ve Sosyal Medya Pazarlama Dijital ve Sosyal Medya Pazarlama

Teknoloji ve iletişim araçlarının baş döndürücü bir hızla geliştiği günümüzde, pazarlama ilke ve stratejilerinin aynı kalması beklenemez. Nitekim son dönemlerde Batı ülkelerinde pazarlamanın dijital boyutu önem kazanmış; bu sayede şirketler teknolojinin sınırsız imkanlarını da kullanmak suretiyle hedef kitle ve müşterilerine daha kolay ulaşır olmuşlardır.

Yaratıcı Drama Yaratıcı Drama

Yaratıcı drama bir sanat formu, bir disiplin ve etkin bir öğretim yöntemi olarak kabul görmüş ve yaygınlaşmaya başlamıştır. Ancak bu kabul görüş ve yaygınlaşma "drama" kavramının tam olarak anlaşılması zorunluluğunu getirmiştir.

Çizim Atölyesi Çizim Atölyesi

Mevcut bilgi ve yeteneklerini profesyonel alamda geliştirmek, çizgi dünyasını kişilerin hayat boyu mesleği haline getirmeleri için gerekli motivasyonu sağlamak. Profesyonel çizer yetiştirmek ve katılımcıları donanımlı kişiler olarak bu sektöre hazırlamak.

Photoshop Photoshop

Eğitimin pratik yapısı PhotoShop programı üzerine kişisel ve mesleki gereksinimleri kazanma, yönetme ve kullanabilme üzerine odaklanmaktadır. Kişisel ve mesleki anlamdaki bu gereksinimler; öncelikli olarak PhotoShop programının kullanım pratiklerini başlangıç noktasından alarak gelişmiş düzeyde kullanıma taşımayı amaçlamaktadır.

© 2013 Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi BAUSEM, TÜSEM konseyi üyesidir.