Kişisel Gelişim

Amatör Bahçecilik Amatör Bahçecilik

Amatör bahçecilik programı katılımcılara bir ev bahçesi ölçeğinde gerek yapısal gerekse bitkisel olarak bahçe tasarımı ile ilgili pratik bilgiler vermeyi hedefleyen, bu amaçla bahçe sanatından, tasarım ilkelerine, bitki tanımadan toprak yapısına, dikim ve bakıma kadar tüm boyutlarını aktarmayı ve onları amatör bahçeciler haline getirmeyi amaçlamaktadır.

Balkon Bostancılığı Balkon Bostancılığı

Balkonlar ya da teraslar kent konutlarının büyük bölümünün açık alanlarını meydana getirmektedir. Bu alanlar dinlenme ve temiz hava alma açısından büyük önem taşır. Bununla birlikte, özellikle GDO’lu tarım ürünleri ve kimyasal ilaçlar insanları organik ve temiz gıdalara yöneltmiştir. Bu nedenle, pek çok kişi kendi ürününün kendisi yetiştirebilmenin yollarını aramaktadır. Balkonlar ve teraslar bu açıdan büyük bir fırsat sunmaktadır. Balkon Bostancılığı, balkonlar ve teraslarda organik tarım ürünü yetiştirmenin yol ve yöntemlerini teorik ve uygulamalı olarak ele alan hızlı bir eğitim programıdır.

forbrain Beyin Antrenörü (Brain Trainer) Yetiştirme forbrain Beyin Antrenörü (Brain Trainer) Yetiştirme

Yeni bir uzmanlık: Beyin Antrenörü... Beyin eğitimini yıllardır başarıyla uygulayan ve geliştiren forbrain Learning Center, BAUSEM işbirliği ile, size geleceğin en yenilikçi sertifika programını sunuyor. Bu özel programla hem kendinizin hem de akademik ve iş performansını artırmak isteyenbireylerin Beyin Antrenörü olun. "Beyin parmak izi gibi eşsizdir. Ancak parmak izinden farklı olarak beyin, eğitim ile geliştirilip değiştirilebilir.

Muzip Beyin Semineri Muzip Beyin Semineri

Yaşadıklarımızın gerçek olup olmadığını ne kadar ayırt edebiliyoruz? Her insan sadece kendisi için önemli olanı görür ve duyar. Hepimizin algıları bulunduğumuz ve uyarıcılarını aldığımız çevreye karşı oluşur. Yoğun iş temposunda çevremizde olup bitenlerin ne kadarını algılıyoruz? Bu noktada sizleri, kontrolü ele alıp etrafımızda olup bitenleri doğru şekilde algılamaya, başka bir deyişle beynin bize oynadığı oyunları deneyimlemeye davet ediyoruz.

Sosyal Girişimcilik Sosyal Girişimcilik

Sosyal girişimcilik son zamanlarda sıkça duymaya başladığımız, birçoğumuz için oldukça yeni ve neredeyse mistik bir terim. “Sosyal Girişimcilik” eğitiminde, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve devlet sektörünün kesişim noktasında bulunan sosyal girişimcilik dünyasını daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.

Spor Psikolojisi Spor Psikolojisi

Programda; Spor Psikolojisi ile ilgili temel kavramların öğrenilmesi, psikolojinin alt dalları arasındaki ilişki kullanılarak bu alanda yapılan ve yapılabilecek uygulama örneklerinin tanıtılması ve psikoloğun sportif performans gelişiminde ve çalışma alanındaki görevleri ile ilgili bilgi verilmesi amaçlanmaktadır.

Etkili Konuşma ve Hitabet Sanatı Eğitimi Etkili Konuşma ve Hitabet Sanatı Eğitimi

İnsan ilişkileri konuşmayla başlar ve doğru iletişimle gelişir. Çünkü konuşmak iki yanı keskin bıçaktır. Kişiye itibar, sempati, sevgi de kazandırabileceği gibi, tersine itici ve gözden düşürücü de olabilir. Oysa konuşmaya dair bütün hatalar “yüzde yüz iyileşebilir”. Bu eğitimde konuşmanın biçim özellikleri kadar “iletişim psikolojisi” bilgileri de yer almaktadır.

Öz-Şefkatli Farkındalık Öz-Şefkatli Farkındalık

Programda katılımcıların doğrudan öz-şefkat deneyimi yaşaması ve onu günlük yaşamda ortaya çıkaran alıştırmalar öğrenmesi hedeflenmektedir. Katılım Hakkında: İlgili tarih için başvuru kontenjanımız dolmuştur.Bir sonraki eğitim tarihi için başvuruda bulunabilirsiniz.

Diyalektik Davranışçı Terapi Beceri Eğitimi Diyalektik Davranışçı Terapi Beceri Eğitimi

Bu eğitim ile, DDT'nin modüllerine dair derlenmiş olan becerileri öğrenir ve deneyimlerken isteğiniz oranında kendinize dair içgörünüz artar. Asıl hedeflenen bireysel gelişme ve dönüşüm daha uzun soluklu eğitim ve becerileri kendi hayatınızda kullanmanızla çıkılan bir yolculuktur. Psikoloji alanında uzmanlaşmakta iseniz veya bunu planlıyorsanız, başkalarına aktarımda bulunabileceğiniz temel bireysel ve ilişkisel becerileri geliştirme fırsatını bulacaksınız.

Zehirsiz Ev Zehirsiz Ev

Program, günlük yaşamında ekolojik adımlar atmayı isteyen, sağlıklı bir yaşam düzenine geçmek isteyen ve Dünya ile uyumlu yaşamak adına dönüşüm niyeti olan herkese yöneliktir.

Onarıcı Tarım Onarıcı Tarım

Başta gıda olmak üzere tarımsal üretim insanın dünya üzerindeki en büyük ayakizini oluşturuyor. Tarımın dönüşmesi yukarıdaki süreçlerin çoğunu tersine çevirebilir. Yapılması gereken paradigma düzeyinde bir değişimin ekolojik yönde tetiklenmesi. Ve bu mümkün.

Akıllı Tüketici Akıllı Tüketici

Tüketim alışkanlıklarımız, gezegenimizin ömrünü belirleyen en önemli konuların başında geliyor. Dünyamız, bizim evimiz ve aslında sınırlı kaynaklara sahip. İhtiyaçlarımızı karşılamak için tüketiyoruz. Peki, ihtiyaçlarımızı karşılarken gezegenimize zarar vermemeyi nasıl başaracağız?

Doğru İşi Nasıl Bulursun, Kariyerini Nasıl Yönetirsin? Doğru İşi Nasıl Bulursun, Kariyerini Nasıl Yönetirsin?

Bu eğitim, kariyer yönetimi, doğru işi bulma, doğru hedef koyma, kariyer tavsiyeleri, iş görüşmesi tavsiyeleri, gibi konulara odaklanacaktır. Eğitimin ilk kısmı doğru hedeflerin koyulması için gerekli farkındalık adımlarını öğreterek ve kariyer seçimlerinin ne kadar büyük etkisi olduğunu anlatarak başlayacaktır. Doğru işi bulmaya giden yolda yapılması gerekenleri öğreterek devam edecektir. Aşağıda eğitim içerik detayı bulunabilir.

Doğal Yapılara Giriş Doğal Yapılara Giriş

Yapı sektörü, alternatif doğa dostu malzemeler ile nasıl dönüştürülebilir? Küçük ölçekte ve büyük ölçekte yapı malzemesi olarak toprağın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Beden Atölyesi Beden Atölyesi

Atölye; nefes, ses, mekan, ritim, streching, contact improvisation çalışmalarının iç içe geçtiği (sözle ifadenin dışında, bedenle anlatım dilini doğaçlamalarla bulmak) metod çalışmalarıyla amacına ulaşmayı hedefler.

Kamera Önü Oyunculuk (Meisner ve Eric Morris Teknikleri ile) Kamera Önü Oyunculuk (Meisner ve Eric Morris Teknikleri ile)

Derste benimsenen yöntem "rol yapmamak", "yapmak" ve "olmak" üzerinedir. Oyuncunun kendi üzerine geliştireceği farkındalık çalışmaları; fiziksel, zihinsel ve duygusal ifade yollarını da geliştirebilmesini amaçlar.

VUCA Dünyasında Adaptif Liderlik VUCA Dünyasında Adaptif Liderlik

Küresel kaos arttıkça, günü kurtaran stratejilerle geleceğimizi tüketiyoruz.İklim hızla değişiyor, doğa dönüşüyor, doğanın yeni denge arayışı artıyor ve bundan bütün canlılar etkileniyor… Doğanın çocukları… Biz…İnsanlar… Hayvanlar … Bitkiler... Daha önce görülmemiş bu büyük değişim bize gösteriyor ki kendimizle, birbirimizle ve gezegenimizle olan ilişkilerimizde doğru ilişkiyi kurmak için kat etmemiz gereken çok yol var. Bu yol Liderlerin yolu olmalı; doğru yönü gösteren, yolda yönderlik eden, birleştiren. Hem kendi içindekilere, hem dışarıda olanlara…

Yeni Dünyanın Yeni İşleri: Kariyer, Teknoloji ve Anlam Arayışı Yeni Dünyanın Yeni İşleri: Kariyer, Teknoloji ve Anlam Arayışı

Tek başımıza anlamaya bilgimizin, dikkatimizin ve enerjimizin yetmeyeceği hızda bir değişim yaşanıyor. Hakkında “teknolojik”, “dijital”, “sanal”, gibi kavramlar kullandığımız; “yapay zeka” ve “otomasyon” gibi konulardan bahsettiğimiz; bildiğimiz iletişim şekillerimizi altüst eden bu değişimin ne kadar önemli olduğu hissediyor ve biliyoruz. Ancak bunlara rağmen teknolojik devrim ile gittikçe artan kuvvetle yaşayacağımız değişimlerin para kazanmamıza, edindiğimiz mesleklere ve hayatta kalma şekillerimize nasıl etkiler yarattığını çözümleyemiyoruz.

İş ‘Te Yetenekli Mülakat Teknikleri İş ‘Te Yetenekli Mülakat Teknikleri

Seçme yerleştirme sürecinin önemini vurgulayan, uygulamadaki mülakat teknikleri ve beden dili nelere dikkat edilir, yetkinliği belirleyen püf noktalar nelerdir, doğru mülakatın nasıl yapılması gerektiği, işten çıkış mülakatının öneminden iş barışı sağlamaya yönelik kapsamlı bir eğitim planlanmıştır.

Köpek Eğitmenliği Köpek Eğitmenliği

Tüm Dünya’da saygın bir meslek olan Köpek Eğitmenliği, Türkiye’de Bahçeşehir Üniversitesi ile birlikte akademik bir platforma taşınıyor, Köpek Eğitmenleri okullu oluyor!

İnovasyon ve Girişimcilik İnovasyon ve Girişimcilik

Yenilikçi fikirlerini doğru zamanda geliştirenler başarıya ulaşacaklardır. İnovasyon sayesinde çalışanlar, kendi zihinlerinde ve işyerlerinde değerler silsilesini hayata geçirebilirler.

Kriz Yönetimi Kriz Yönetimi

Programda, krizlerin nasıl yönetileceği / yönetilemeyeceği, hatalardan ders çıkarma, krizleri oluşmadan önce öngörme ve önleme yeteneğinin sağlanması, çalışanlara ve yöneticilere kriz yönetimi becerilerinin kazandırılması hedeflenmektedir.

Engellilerle 360 Derece İletişim Engellilerle 360 Derece İletişim

Engellilerle doğru iletişim metotlarının anlatıldığı bu eğitimde amaç; yetersiz ve yanlış bilgileri ortadan kaldırıp her bireyin engellilerle eşit, önyargısız ve ayrımcılık yapmadan birlikte mutlu bir yaşama katma değer oluşturmaktır.

İkna ve İletişim Psikolojisi İkna ve İletişim Psikolojisi

Örgütlerde iletişim kavramının tanımı, işletmeler açısından önemi, bireysel iletişim becerileri, bir örgütsel araç olarak iletişim sistemi, örgütsel davranış olarak iletişim sistemi, sözsüz iletişim ve izlenim oluşturma, ikna psikolojisi ve ikna edici iletişim, sosyal etki, otorite ve uyum, ikna yöntemleri, sosyal medya, etkili konuşma ve ikna, ikna edici sunum becerileri hakkında teorik ve pratik bilgi verilerek alanla ilgili derinlemesine sorgulama yapılacaktır.

Atlarla Sezgisel Liderlik Atlarla Sezgisel Liderlik

Eğitimde bireylerin liderlik becerilerinin dışarıdan nasıl algılandığını fark etmelerini sağlamak için öğrenimi fiziksel uygulamalarla birleştiriyor ve geliştirilen yetkinlikleri gerçekten somutlaştırıyoruz.

Amatör Denizci Belgesi (Amatör Yat Kaptanlığı) ve Kısa Mesafe Telsiz Belgesi Sınavlarına Hazırlık Amatör Denizci Belgesi (Amatör Yat Kaptanlığı) ve Kısa Mesafe Telsiz Belgesi Sınavlarına Hazırlık

Kendi teknenizle balığa çıkmaktan, kiralayacağınız yelkenli tekne ile ailece tatil yapmaya, yelken yarışmalarına katılabilmekten dünya seyahati yapan yelkenli bir teknede yolculuğa katılmaya kadar değişik faaliyetleri kapsayan Amatör Denizliği öğrenebileceğiniz eğitimimize sizi de bekleriz.

İnteraktif Temel İşaret Dili İnteraktif Temel İşaret Dili

Bu eğitimle katılımcılar; ikinci bir bir dil olarak kullanılan Türk İşaret Dili’nin temel bilgilerini doğru öğrenecek, İşaret diliyle kendini ifade etme, işitme engellilerle iletişim kurabilme becerilerine sahip olacak, İşitme engellilerle iletişim kurarak sosyal bütünleşmeye katkıda bulunabileceklerdir.

Eğiticinin Eğitimi Eğiticinin Eğitimi

Her katılımcı Eğitim ve Eğiticilik ile ilgili olarak kendi seçtiği bir beceriyi, gösterme/uygulama yöntemine ilişkin ders planlama sürecinin aşamaları doğrultusunda, 20 dakikalık sürenin tamamını kullanarak sunum değerlendirme ölçeğinde belirtilen gereklerin %70’ini karşılayacak şekilde öğrenci konumundaki bir katılımcıya kazandırabilecek.

© 2013 Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi BAUSEM, TÜSEM konseyi üyesidir.