Kişisel Gelişim

Diyalektik Davranışçı Terapi Beceri Eğitimi Diyalektik Davranışçı Terapi Beceri Eğitimi

Bu eğitim ile, DDT'nin modüllerine dair derlenmiş olan becerileri öğrenir ve deneyimlerken isteğiniz oranında kendinize dair içgörünüz artar. Asıl hedeflenen bireysel gelişme ve dönüşüm daha uzun soluklu eğitim ve becerileri kendi hayatınızda kullanmanızla çıkılan bir yolculuktur. Psikoloji alanında uzmanlaşmakta iseniz veya bunu planlıyorsanız, başkalarına aktarımda bulunabileceğiniz temel bireysel ve ilişkisel becerileri geliştirme fırsatını bulacaksınız.

Zehirsiz Ev Zehirsiz Ev

Program, günlük yaşamında ekolojik adımlar atmayı isteyen, sağlıklı bir yaşam düzenine geçmek isteyen ve Dünya ile uyumlu yaşamak adına dönüşüm niyeti olan herkese yöneliktir.

Onarıcı Tarım Onarıcı Tarım

Başta gıda olmak üzere tarımsal üretim insanın dünya üzerindeki en büyük ayakizini oluşturuyor. Tarımın dönüşmesi yukarıdaki süreçlerin çoğunu tersine çevirebilir. Yapılması gereken paradigma düzeyinde bir değişimin ekolojik yönde tetiklenmesi. Ve bu mümkün.

Akıllı Tüketici Akıllı Tüketici

Tüketim alışkanlıklarımız, gezegenimizin ömrünü belirleyen en önemli konuların başında geliyor. Dünyamız, bizim evimiz ve aslında sınırlı kaynaklara sahip. İhtiyaçlarımızı karşılamak için tüketiyoruz. Peki, ihtiyaçlarımızı karşılarken gezegenimize zarar vermemeyi nasıl başaracağız?

Doğru İşi Nasıl Bulursun, Kariyerini Nasıl Yönetirsin? Doğru İşi Nasıl Bulursun, Kariyerini Nasıl Yönetirsin?

Bu eğitim, kariyer yönetimi, doğru işi bulma, doğru hedef koyma, kariyer tavsiyeleri, iş görüşmesi tavsiyeleri, gibi konulara odaklanacaktır. Eğitimin ilk kısmı doğru hedeflerin koyulması için gerekli farkındalık adımlarını öğreterek ve kariyer seçimlerinin ne kadar büyük etkisi olduğunu anlatarak başlayacaktır. Doğru işi bulmaya giden yolda yapılması gerekenleri öğreterek devam edecektir. Aşağıda eğitim içerik detayı bulunabilir.

Doğal Yapılara Giriş Doğal Yapılara Giriş

Yapı sektörü, alternatif doğa dostu malzemeler ile nasıl dönüştürülebilir? Küçük ölçekte ve büyük ölçekte yapı malzemesi olarak toprağın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Beden Atölyesi Beden Atölyesi

Atölye; nefes, ses, mekan, ritim, streching, contact improvisation çalışmalarının iç içe geçtiği (sözle ifadenin dışında, bedenle anlatım dilini doğaçlamalarla bulmak) metod çalışmalarıyla amacına ulaşmayı hedefler.

Kamera Önü Oyunculuk (Meisner ve Eric Morris Teknikleri ile) Kamera Önü Oyunculuk (Meisner ve Eric Morris Teknikleri ile)

Derste benimsenen yöntem "rol yapmamak", "yapmak" ve "olmak" üzerinedir. Oyuncunun kendi üzerine geliştireceği farkındalık çalışmaları; fiziksel, zihinsel ve duygusal ifade yollarını da geliştirebilmesini amaçlar.

VUCA Dünyasında Adaptif Liderlik VUCA Dünyasında Adaptif Liderlik

Küresel kaos arttıkça, günü kurtaran stratejilerle geleceğimizi tüketiyoruz.İklim hızla değişiyor, doğa dönüşüyor, doğanın yeni denge arayışı artıyor ve bundan bütün canlılar etkileniyor… Doğanın çocukları… Biz…İnsanlar… Hayvanlar … Bitkiler... Daha önce görülmemiş bu büyük değişim bize gösteriyor ki kendimizle, birbirimizle ve gezegenimizle olan ilişkilerimizde doğru ilişkiyi kurmak için kat etmemiz gereken çok yol var. Bu yol Liderlerin yolu olmalı; doğru yönü gösteren, yolda yönderlik eden, birleştiren. Hem kendi içindekilere, hem dışarıda olanlara…

Yeni Dünyanın Yeni İşleri: Kariyer, Teknoloji ve Anlam Arayışı Yeni Dünyanın Yeni İşleri: Kariyer, Teknoloji ve Anlam Arayışı

Tek başımıza anlamaya bilgimizin, dikkatimizin ve enerjimizin yetmeyeceği hızda bir değişim yaşanıyor. Hakkında “teknolojik”, “dijital”, “sanal”, gibi kavramlar kullandığımız; “yapay zeka” ve “otomasyon” gibi konulardan bahsettiğimiz; bildiğimiz iletişim şekillerimizi altüst eden bu değişimin ne kadar önemli olduğu hissediyor ve biliyoruz. Ancak bunlara rağmen teknolojik devrim ile gittikçe artan kuvvetle yaşayacağımız değişimlerin para kazanmamıza, edindiğimiz mesleklere ve hayatta kalma şekillerimize nasıl etkiler yarattığını çözümleyemiyoruz.

İş ‘Te Yetenekli Mülakat Teknikleri İş ‘Te Yetenekli Mülakat Teknikleri

Seçme yerleştirme sürecinin önemini vurgulayan, uygulamadaki mülakat teknikleri ve beden dili nelere dikkat edilir, yetkinliği belirleyen püf noktalar nelerdir, doğru mülakatın nasıl yapılması gerektiği, işten çıkış mülakatının öneminden iş barışı sağlamaya yönelik kapsamlı bir eğitim planlanmıştır.

Köpek Eğitmenliği Köpek Eğitmenliği

Tüm Dünya’da saygın bir meslek olan Köpek Eğitmenliği, Türkiye’de Bahçeşehir Üniversitesi ile birlikte akademik bir platforma taşınıyor, Köpek Eğitmenleri okullu oluyor!

İnovasyon ve Girişimcilik İnovasyon ve Girişimcilik

Yenilikçi fikirlerini doğru zamanda geliştirenler başarıya ulaşacaklardır. İnovasyon sayesinde çalışanlar, kendi zihinlerinde ve işyerlerinde değerler silsilesini hayata geçirebilirler.

Kriz Yönetimi Kriz Yönetimi

Programda, krizlerin nasıl yönetileceği / yönetilemeyeceği, hatalardan ders çıkarma, krizleri oluşmadan önce öngörme ve önleme yeteneğinin sağlanması, çalışanlara ve yöneticilere kriz yönetimi becerilerinin kazandırılması hedeflenmektedir.

Engellilerle 360 Derece İletişim Engellilerle 360 Derece İletişim

Engellilerle doğru iletişim metotlarının anlatıldığı bu eğitimde amaç; yetersiz ve yanlış bilgileri ortadan kaldırıp her bireyin engellilerle eşit, önyargısız ve ayrımcılık yapmadan birlikte mutlu bir yaşama katma değer oluşturmaktır.

Gelişimi İzleme ve Süpervizyon Süreci Gelişimi İzleme ve Süpervizyon Süreci

Mesleki Yetkinlikler ve Koçluk İşini Kurma Mesleki Yetkinlikler ve Koçluk İşini Kurma

Profesyonel koçluk eğitim almış bireylere yönelik bir eğitim olan bu programda; mesleki yetkinlikler ve meslek standartları Ulusal Mesleki Yeterlilikler çerçevesinde ele alınacaktır.Ayrıca adaylar, kendi işlerini kurma sürecinde karşılaşacakları birçok soru işareti hakkında bilgi sahibi olacaklar.

Music for Media Music for Media

Bu atölyede, jingle, film, dizi müziği ve çeşitli projeler için müzik yapımı konusunda temel bilgiler alacaksınız. Kendi müziğinizi yapmak ya da çalıştığınız müzisyenlerle iyi bir diyalog kurmak için benzersiz bir atölye.

Beyaz Gömlek Atölyesi Beyaz Gömlek Atölyesi

Moda tasarımcısı ve marka yaratıcısı Mehtap Elaidi ile “Beyaz Gömlek Atölyesi”, moda tasarımına adım atmak, kendi tarzını yaratmak isteyenler için geliştirildi.

Yaratıcı Yazarlık Yaratıcı Yazarlık

“Hemşehrimiz Aristotle ile Hikaye Anlatımı” temalı atölyede, Kozlu yakınlarında yaşamış, ünlü filozof Aristotle’ın “Poetika” eserinin izinden gidiliyor.

İkna ve İletişim Psikolojisi İkna ve İletişim Psikolojisi

Örgütlerde iletişim kavramının tanımı, işletmeler açısından önemi, bireysel iletişim becerileri, bir örgütsel araç olarak iletişim sistemi, örgütsel davranış olarak iletişim sistemi, sözsüz iletişim ve izlenim oluşturma, ikna psikolojisi ve ikna edici iletişim, sosyal etki, otorite ve uyum, ikna yöntemleri, sosyal medya, etkili konuşma ve ikna, ikna edici sunum becerileri hakkında teorik ve pratik bilgi verilerek alanla ilgili derinlemesine sorgulama yapılacaktır.

Atlarla Sezgisel Liderlik Atlarla Sezgisel Liderlik

Eğitimde bireylerin liderlik becerilerinin dışarıdan nasıl algılandığını fark etmelerini sağlamak için öğrenimi fiziksel uygulamalarla birleştiriyor ve geliştirilen yetkinlikleri gerçekten somutlaştırıyoruz.

Amatör Denizci Belgesi (Amatör Yat Kaptanlığı) ve Kısa Mesafe Telsiz Belgesi Sınavlarına Hazırlık Amatör Denizci Belgesi (Amatör Yat Kaptanlığı) ve Kısa Mesafe Telsiz Belgesi Sınavlarına Hazırlık

Kendi teknenizle balığa çıkmaktan, kiralayacağınız yelkenli tekne ile ailece tatil yapmaya, yelken yarışmalarına katılabilmekten dünya seyahati yapan yelkenli bir teknede yolculuğa katılmaya kadar değişik faaliyetleri kapsayan Amatör Denizliği öğrenebileceğiniz eğitimimize sizi de bekleriz.

Fotoğrafı Anlamak Fotoğrafı Anlamak

Teknoloji sayesinde hayatımızın merkezinde olan fotoğrafın, derinliklerini, estetik tadını, yaratıcıcı yönlerini keşfetmek istemez misiniz?

İnteraktif Temel İşaret Dili İnteraktif Temel İşaret Dili

Bu eğitimle katılımcılar; ikinci bir bir dil olarak kullanılan Türk İşaret Dili’nin temel bilgilerini doğru öğrenecek, İşaret diliyle kendini ifade etme, işitme engellilerle iletişim kurabilme becerilerine sahip olacak, İşitme engellilerle iletişim kurarak sosyal bütünleşmeye katkıda bulunabileceklerdir.

Yaşamı Tasarlama ve Yönetme Atölye Çalışması Yaşamı Tasarlama ve Yönetme Atölye Çalışması

Eğitimde; farkına varmadan sizi engelleyen korkularınızı, inançlarınızı, duygu ve düşünce kalıplarınızı dönüştürerek, sadece semptomları ortadan kaldırarak değil, sistemleri destekleyen tutum ve dinamiklere odaklanacaksınız.Sonuçta, yaşamdaki kimlikler bir bütün olarak, hayatımızın her alanı ve her anındaki yaratıcı süreçleri hayatımıza katmaktır.

Medyada Sunuculuk ve Seslendirme Medyada Sunuculuk ve Seslendirme

Kariyerini sunuculuk spikerlik ve seslendirme üzerine kurmayı hedefleyen katılımcıların, seçtikleri alanda başarılı olabilmeleri ve bir adım öne çıkabilmeleri için Medyada Sunuculuk ve Seslendirme Eğitimi BAU'da.

Mülakatını Yap İşini Kap Mülakatını Yap İşini Kap

Cem Ceminay ile, başta İnsan Kaynakları departmanları olmak üzere, işe alım sürecinde yapılan mülakatlardan başarı ile çıkmanın ip uçlarını bulabileceğiniz eğitimimize katılabilirsiniz.

Konuşarak Satıyorum Konuşarak Satıyorum

Vazgeçilmez bir satışçı olarak; müşterinizin dilinden konuşan, ikna yöntemlerini kullanabilen, soru sorma sanatını uygulayabilen, müşterisini dinleyen, müşterisini müşteri olarak değil de bir dostu gibi gören, dostu ile etkin iletişim kurabilen, o dostundan randevu koparabilmenin tilkiliklerini bilen, ona sattığı ürüne neden ihtiyacı olduğunu hissettiren, satış süresince gelen itirazları fırsat gibi algılayıp karşılayan bir kişi olarak oyunun içerisinde yer almak istiyorsanız eğitimimiz tam size göre.

Mandala Mandala

Hızlı şehir hayatı, plazalarda yaşam, yoğun iş temposu derken ihmal edilen ruhunuzun renkler ve sembollerle neşeleneceği Mandala eğitiminde, derin bir nefes almak, dinlenmek, renklere gülümsemek, günlük düşüncelerden tamamen sıyrılmak, bir nevi meditasyon ve içinizdeki sırra ulaşmanızı sağlayan bir yolculuğa çıkmak için hazır mısınız?

Konuştuğum Kadar Varım Konuştuğum Kadar Varım

Toplumsal hayatın içinde kendinizi iyi ifade edebilmek, mesleki açıdan iletişiminizi güçlendirerek bireysel ve kurumsal başarınızı artırmak istiyorsanız eğitimimiz tam size göre.

İlişki Yönetimi ve İletişim İlişki Yönetimi ve İletişim

İnsanlar arası ilişkilerde başarılı olabilmek ve karşımızdakilerin duygularını anlayarak onları yönetebilme becerimizi geliştirebilmek için eğitimimize katılabilirsiniz.

İletişimin Sihirli Gücü İletişimin Sihirli Gücü

Günlük yaşantınızda girdiğiniz her etkileşimde doğru iletişim tekniklerini kullanarak farklılıkları görebilmek ve insanları doğru anlayarak onları etkileyebilmek için eğitimimize katılabilirsiniz.

Dönüşen Kurumlar Dönüşen Kurumlar

Program iş dünyasında fark yaratacak, çalışanların kişisel potansiyellerini fark etmelerine ve kullanabilmelerine aracılık edecek, iş ortamlarını farklı perspektiflerle analiz ederek dönüştürecek kurum liderleri yetiştirmeyi amaçlamaktadır.

Coaching Talks Koçluk Konuşmaları Coaching Talks  Koçluk Konuşmaları

Atölye programlarının amacı, profesyonel koçun teknik yetkinliklerinin, ulusal meslek standartları ve mesleki yeterlilikler çerçevesinde (Seviye 6) geliştirilmesini desteklemektir.

Erken Aşamada Yatırım ve Melek Yatırımcılık Erken Aşamada Yatırım ve Melek Yatırımcılık

Erken Aşamada Yatırım ve Melek Yatırımcı temel eğitiminde, melek yatırımcılığın detaylarına, şirketler, yatırımcılar ve eken aşama girişimciler arasındaki ilişkiler ile yatırım süreçlerine odaklanılacaktır.

Eğiticinin Eğitimi Eğiticinin Eğitimi

Her katılımcı Eğitim ve Eğiticilik ile ilgili olarak kendi seçtiği bir beceriyi, gösterme/uygulama yöntemine ilişkin ders planlama sürecinin aşamaları doğrultusunda, 20 dakikalık sürenin tamamını kullanarak sunum değerlendirme ölçeğinde belirtilen gereklerin %70’ini karşılayacak şekilde öğrenci konumundaki bir katılımcıya kazandırabilecek.

Etkili İletişim, Kişisel Gelişim ve Nöro-Linguistik Programlama (NLP) Giriş Semineri Etkili İletişim, Kişisel Gelişim ve Nöro-Linguistik Programlama (NLP) Giriş Semineri

İletişim insanin kendini tanımasıyla baslar. Kendini tanımayan, kendiyle iyi iletişim kuramayan insan huzurlu ve mutlu bir hayat yasayamaz, başkalarıyla iyi iletişim kuramaz. Kendinin farkında olmayan insan ne kendini ne de çevresini değiştirebilir.

4Boyutlu Profesyonel Koçluk Eğitimi 4Boyutlu Profesyonel Koçluk Eğitimi

Profesyonel Koçluk eğitiminde, koçluk metodolojisini öğrenen ve rahatlıkla uygulayan, toplumsal ve bireysel dinamikleri çözümlemeye çalışan, sorgulayan, farklı bakış açıları geliştirerek durumlara ve olaylara yaklaşabilen ve öğrendikleri tüm bilgileri kişisel ve mesleki yaşamlarına transfer edebilen profesyonel koçlar yetiştirilmesi amaçlanmaktadır.

© 2013 Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi BAUSEM, TÜSEM konseyi üyesidir.