Tüm Programlar

Uygulamalı İstatistik Eğitimi Uygulamalı İstatistik  Eğitimi

Bu eğitim , IT, güvenlik, teknoloji ve interaktif bilgi işlem departmanları ve proje yönetimi yöntemlerine ilgi duyan kişiler için hazırlanmıştır. Ayrıca projelerin herhangi bir parçası olacak şekilde görev alan tüm profesyonellerin de katılması önerilmektedir.

Amatör Bahçecilik Amatör Bahçecilik

Amatör bahçecilik programı katılımcılara bir ev bahçesi ölçeğinde gerek yapısal gerekse bitkisel olarak bahçe tasarımı ile ilgili pratik bilgiler vermeyi hedefleyen, bu amaçla bahçe sanatından, tasarım ilkelerine, bitki tanımadan toprak yapısına, dikim ve bakıma kadar tüm boyutlarını aktarmayı ve onları amatör bahçeciler haline getirmeyi amaçlamaktadır.

Balkon Bostancılığı Balkon Bostancılığı

Balkonlar ya da teraslar kent konutlarının büyük bölümünün açık alanlarını meydana getirmektedir. Bu alanlar dinlenme ve temiz hava alma açısından büyük önem taşır. Bununla birlikte, özellikle GDO’lu tarım ürünleri ve kimyasal ilaçlar insanları organik ve temiz gıdalara yöneltmiştir. Bu nedenle, pek çok kişi kendi ürününün kendisi yetiştirebilmenin yollarını aramaktadır. Balkonlar ve teraslar bu açıdan büyük bir fırsat sunmaktadır. Balkon Bostancılığı, balkonlar ve teraslarda organik tarım ürünü yetiştirmenin yol ve yöntemlerini teorik ve uygulamalı olarak ele alan hızlı bir eğitim programıdır.

Pastacılık ve Şeker Hamuru Pastacılık ve Şeker Hamuru

Pastacılık ve şeker hamuruna dair her şey bu workshopta!

Çikolata 101 Çikolata 101

Kakao çekirdeğinden çikolataya giden keyifli bir yolcuğa çıkıyoruz!

Cadılar Bayramı Cadılar Bayramı

Cadılar Bayramı konseptli tatlıları, korkudan titreyerek hazırlamaya var mısın?

Siber Güvenlik ve Bilgi Sistemleri Güvenliği Siber Güvenlik ve Bilgi Sistemleri Güvenliği

Siber Güvenlik ve Bilgi Sistemleri Güvenliği eğitimi, Bilgi Sistemleri için oluşan tehditleri ve açıkları anlamak ve bu tehditlere karşılık güvenlik yapılarını oluşturabilmeyi amaçlamaktadır.

Güvenli Kodlama Teknikleri ve Yazılım Güvenliği Güvenli Kodlama Teknikleri ve Yazılım Güvenliği

Programın amacı günümüzde gittikçe önemi artan güvenlik tehditlerine karşı geliştirilen yazılımların güvenli olmasını sağlamaktır. Program boyunca, genellikle bir geliştiricinin karşılaşabileceği güvenlik konularına, ortak güvenlik açıklarına ve kusurlarına ve güvenlik tehditlerine odaklanılırken aynı zamanda güvenlik ilkeleri, stratejileri, kodlama teknikleri ve kodu saldırılara karşı daha dayanıklı hale getirebilecek araçlar açıklanmaktadır.

Endüstri 4.0 ve IOT Endüstri 4.0 ve IOT

Endüstri 4.0 ve IOT, katılımcılara yeni devrimin temel tasarım ilkeleri ve bileşenleri, anahtar zorlukları ve uygulamanın tüm değer zinciri için yeni potansiyel fırsatlar hakkında bilgi vermek üzere tasarlanmış bir programdır.

ITIL Foundation ITIL Foundation

Bu eğitim, Bilgi Teknolojileri alanında çalışan profesyoneller için planlanmıştır. BT alanında çalışan sistem ve ağ yöneticileri ile beraber güvenlik ve yönetişim yöneticileri için hizmet yönetimi ve süreç tasarlama pratiğine sahip olmak isteyen yöneticiler ve profesyoneller için tasarlanmıştır. ITIL terminolojisinin yanı sıra BT yönetiminin yapısını ve temel kavramlarını öğretmeyi amaçlayan bu eğitim 26 ITIL süreci ve 4 ITIL ana fonksiyonu hakkında bilgi vermektedir.

Proje Yönetimi Proje Yönetimi

Programda, karmaşık projeleri birden çok işlev arasında yönetmenin hayati fonksiyonu olan proje yönetimi için temel görevleri ve zorlukları anlatmaktadır. Bu ders, organizasyonlarda gerekli olan temel proje yönetimi araçlarının ve davranış becerilerinin çoğunu katılımcılara kazandırmak için planlanmıştır.

Cloud Teknolojileri | Amazon Web Services Cloud Teknolojileri | Amazon Web Services

Bulut bilişim alanındaki en büyük oyunculardan biri olan Amazon Web Services ile IaaS, SaaS ve PaaS hizmetlerinin detaylarını cloud servislerinin her birini ayrı birer modül olarak ileri seviyede öğrenebileceksiniz. Bu eğitimler ile AWS hizmetlerinin nasıl kullanıldığını, AWS platformunda ağların ve sistemlerin otomatik & tekrarlanabilir dağıtımlarını nasıl oluşturabileceğinizi öğreneceksiniz. AWS nin endüstri genelinde kullanılan yaygın teknikler ile bu özellikleri AWS araçları ile birlikte nasıl kullanabileceğinizi detaylı bir şekilde görebileceksiniz.

forbrain Beyin Antrenörü (Brain Trainer) Yetiştirme forbrain Beyin Antrenörü (Brain Trainer) Yetiştirme

Yeni bir uzmanlık: Beyin Antrenörü... Beyin eğitimini yıllardır başarıyla uygulayan ve geliştiren forbrain Learning Center, BAUSEM işbirliği ile, size geleceğin en yenilikçi sertifika programını sunuyor. Bu özel programla hem kendinizin hem de akademik ve iş performansını artırmak isteyenbireylerin Beyin Antrenörü olun. "Beyin parmak izi gibi eşsizdir. Ancak parmak izinden farklı olarak beyin, eğitim ile geliştirilip değiştirilebilir.

Muzip Beyin Semineri Muzip Beyin Semineri

Yaşadıklarımızın gerçek olup olmadığını ne kadar ayırt edebiliyoruz? Her insan sadece kendisi için önemli olanı görür ve duyar. Hepimizin algıları bulunduğumuz ve uyarıcılarını aldığımız çevreye karşı oluşur. Yoğun iş temposunda çevremizde olup bitenlerin ne kadarını algılıyoruz? Bu noktada sizleri, kontrolü ele alıp etrafımızda olup bitenleri doğru şekilde algılamaya, başka bir deyişle beynin bize oynadığı oyunları deneyimlemeye davet ediyoruz.

Kurumsal Risk Yönetimi Kurumsal Risk Yönetimi

Kurumlar, risk yönetiminde olgunlaştıkça, birimlerin bağımsız yürüttüğü risk yönetimi faaliyetleri, bir merkezden yürütülmekte, karşılaşılan risklerin birbirleriyle etkileşimi değerlendirilmekte ve riskler karşında, şirketin hedefleri doğrultusunda ortak stratejiler geliştirilmektedir. Günümüz iş dünyasının önemli gündem maddelerinden biri haline gelen Kurumsal Risk Yönetimi ile ilgili daha yaygın bilgilendirme ihtiyacının oluşması bu eğitimin amacıdır.

İç Denetim Temel Düzey İç Denetim Temel Düzey

Eğitim genel olarak, son yıllarda holding işletmelerde ve işletmelerde tesis edilmesi ile etkinliği artan İç Denetim departmanı çalışanları ile, kendilerine kariyer hedefi olarak iç denetçiliği hedefleyen meslek mensupları ile İç Denetim danışmanlığını dış kaynak olarak olarak gerçekleştirmeyi hedefleyen YMM ve SMMM'ler için organize edilmiştir.

Sosyal Girişimcilik Sosyal Girişimcilik

Sosyal girişimcilik son zamanlarda sıkça duymaya başladığımız, birçoğumuz için oldukça yeni ve neredeyse mistik bir terim. “Sosyal Girişimcilik” eğitiminde, özel sektör, sivil toplum kuruluşları ve devlet sektörünün kesişim noktasında bulunan sosyal girişimcilik dünyasını daha yakından tanıma fırsatı bulacaksınız.

Pizza Yapımı Pizza Yapımı

“Napoli’de bile böyle bir pizza yememişsindir…” diyerek misafirlerinizi ağırlamak isterseniz, sizi USLA’ya “Taş Fırın Pizza” atölyesine bekliyoruz.

CEX: Müşteri Deneyimi Stratejisi ve Yönetimi CEX: Müşteri Deneyimi Stratejisi ve Yönetimi

21. yüzyılda Markalı bir deneyim yaratmanın rasyoneli ve önemini, katılımcıların şirketlerini, otantik bir CEX Stratejik Çerçevesi doğrultusunda ve CEX Vizyonu altında nasıl yöneteceklerinin esaslarını işleyen bir eğitimdir.

Tasarım Odaklı Düşünme Tasarım Odaklı Düşünme

Tasarım Odaklı Düşünme(Design Thinking)’nin esaslarını ve tasarım metodoljilerinin müşterinin problemini otantik ve amacına uygun olarak ve enanlamlı şekilde çözmenin yollarını kapsamak ve bunu ürün, servis, kurum ve etkileşimler için gerçekleştirmenin süreçlerini işlemeyi amaçlayan bir eğitimdir.

Storymapping: Hikaye ile Sevilen Ürün/Deneyim Yaratma Storymapping: Hikaye ile Sevilen Ürün/Deneyim Yaratma

Hikaye, iletişim tarihindeki en güçlü araçtır. Storymapping tekniği müşterilerin ürün ve deneyimlere bağlanmaları için gerçekleştirilir. Hikayenin yapısının deneyim/ürün yaratmada nasıl kullanılacağını detaylandıran bir eğitimdir.

Deneyim Tasarımı: Vizyondan Uygulamaya Deneyim Tasarımı: Vizyondan Uygulamaya

Katılımcıların CEX Stratejik Çerçevesini kendi şirketlerinde kurgulamaları için onlara araçlar, teknikler ve yöntemler sağlayan orta-ileri Seviye CEX Eğitimi.

Spor Psikolojisi Spor Psikolojisi

Programda; Spor Psikolojisi ile ilgili temel kavramların öğrenilmesi, psikolojinin alt dalları arasındaki ilişki kullanılarak bu alanda yapılan ve yapılabilecek uygulama örneklerinin tanıtılması ve psikoloğun sportif performans gelişiminde ve çalışma alanındaki görevleri ile ilgili bilgi verilmesi amaçlanmaktadır.

Etkili Konuşma ve Hitabet Sanatı Eğitimi Etkili Konuşma ve Hitabet Sanatı Eğitimi

İnsan ilişkileri konuşmayla başlar ve doğru iletişimle gelişir. Çünkü konuşmak iki yanı keskin bıçaktır. Kişiye itibar, sempati, sevgi de kazandırabileceği gibi, tersine itici ve gözden düşürücü de olabilir. Oysa konuşmaya dair bütün hatalar “yüzde yüz iyileşebilir”. Bu eğitimde konuşmanın biçim özellikleri kadar “iletişim psikolojisi” bilgileri de yer almaktadır.

Öz-Şefkatli Farkındalık Öz-Şefkatli Farkındalık

Programda katılımcıların doğrudan öz-şefkat deneyimi yaşaması ve onu günlük yaşamda ortaya çıkaran alıştırmalar öğrenmesi hedeflenmektedir. Katılım Hakkında: İlgili tarih için başvuru kontenjanımız dolmuştur.Bir sonraki eğitim tarihi için başvuruda bulunabilirsiniz.

İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı

İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlığı Sertifika Programına katılanlar eğitim sonrasında özellikle insan kaynakları yönetimi biriminin kurulmasında veya yeniden yapılanmasında yer alabileceklerdir. Ayrıca adayların çalışma hayatına katıldıktan sonra tekrar eğitimi gerektirmeden İnsan Kaynakları Yönetimi birimlerinde donanımlı olarak işe başlamaları hedeflenmektedir.

Osmanlı Saray Mutfağı Osmanlı Saray Mutfağı

Osmanlı Saray Mutfağı’ nın zengin menülerinden sofralarımıza taşınan Ramazan Ayı’na özel lezzetler.

Yöresel Lezzetler – Doğu Anadolu Yöresel Lezzetler – Doğu Anadolu

Türk Mutfağı’ nın bu ay ki ikinci keşif durağı Doğu Anadolu bölgesi. Farklı yöresel lezzetleri öğrenmek ve mutfağınıza taşımak için kaçırılmayacak bir fırsat.

Yöresel Lezzetler – Akdeniz Mutfağı Yöresel Lezzetler – Akdeniz Mutfağı

Dünyanın sayılı mutfakları arasında yer alan Türk Mutfağı’ nın bu ay ki ilk durağı Akdeniz bölgesi.

Siber Suçlara Karşı Farkındalık Programı Siber Suçlara Karşı Farkındalık Programı

Siber suçlara karşı farkındalık eğitimi, türlü kurumlar dahilinde veya özel olarak çalışırken sistem ve ağ teknolojileri kullanan yönetici ve personelin, kullandığı sistemin açıklarından faydalanmaya çalışacak kişilerin, hangi tür açıkları arayacaklarını öğrenmelerini ve bunlara karşı önlem almalarını sağlar. Saldırganlar çoğu zaman personelin farkında olmadığı açıkları değerlendireceği için, saldırının anatomisini anlamak ve yaşanmış örneklerle pekiştirmek, savunmanın anahtarı olmaktadır.

Operasyonel Mükemmellik Sertifika Programı Operasyonel Mükemmellik Sertifika Programı

Müşteriler için yaratılacak değer doğrultusunda tüm işletme kaynaklarının en etkin şekilde kullanılmasını amaçlanmakta olup, ayrıca sürekli iyileştirme kültürünü kuruluş içinde bir iş yapma alışkanlığına dönüştürülmesi hedeflenmektedir.

İşkur | Microsoft Dynamics AX Development (ERP) Eğitimi İşkur | Microsoft Dynamics AX Development (ERP) Eğitimi

Bahçeşehir Üniversitesi|Wissen, Microsoft’un Gold Partner’i olarak Dynamics AX Development (ERP-Kurumsal Kaynak Planlama) Uzmanlığı alanındaki eğitimlerini ileri seviye laboratuvarları ve uzman eğiticileri ile beraber gerçekleştirmektedir.

Sokak Ekmekleri Sokak Ekmekleri

Çıtır çıtır Simitler, Bageller ve Pretzeller evimizin vazgeçilmez lezzetleri olacak. Gelin beraber sokak ekmeklerini evimizin mutfağında sevdiklerimiz için yapalım.

Denizden Meyhaneye Denizden Meyhaneye

Denizin mucizelerini sofralarınıza taşıyoruz.

Hızlı ve Verimli SEO Atölyesi Hızlı ve Verimli SEO Atölyesi

Uzun zamandır sorduğunuz “SEO” atölyemiz işte geldi! İddia ediyoruz; bulabileceğiniz en bilgilendirici, zamanı en verimli kullanan ve kafa açıcı program!

Anda Kalma, Spontanite Atölyesi Anda Kalma, Spontanite Atölyesi

“Birden kalakaldım” sözünü bir kenara bırakacağınız, “ya adam tam hazır cevap” dediğiniz adamın bunu nasıl yaptığını deneyimleceğiniz, “ah bak orada şu cevabı yapıştıracaktım” dediğiniz cevabın “o an” nasıl aklınıza geleceğini göreceğiniz müthiş bir atölye! Hem de hayranı olduğumuz eğitmenimiz Sena Taşkapılıoğlu ile…

İş Hayatında İkna ve Etkili İletişim Yöntemleri İş Hayatında İkna ve Etkili İletişim Yöntemleri

İletişim ve ikna becerileriniz üzerine çalışacağınız bu atölyeye şahane bir bahar akşamında davetlisiniz!

Her Yönüyle Bir Eğitimcinin Eğitimi Her Yönüyle Bir Eğitimcinin Eğitimi

Tezgahçılar Okul Eğitimcinin Eğitimi‘ni gururla sunar!

Diyalektik Davranışçı Terapi Beceri Eğitimi Diyalektik Davranışçı Terapi Beceri Eğitimi

Bu eğitim ile, DDT'nin modüllerine dair derlenmiş olan becerileri öğrenir ve deneyimlerken isteğiniz oranında kendinize dair içgörünüz artar. Asıl hedeflenen bireysel gelişme ve dönüşüm daha uzun soluklu eğitim ve becerileri kendi hayatınızda kullanmanızla çıkılan bir yolculuktur. Psikoloji alanında uzmanlaşmakta iseniz veya bunu planlıyorsanız, başkalarına aktarımda bulunabileceğiniz temel bireysel ve ilişkisel becerileri geliştirme fırsatını bulacaksınız.

Moda Tasarımı Mini-Master Moda Tasarımı Mini-Master

Bu özel master programı ile katılımcılarımıza,moda alanında pek çok ödül sahibi,kreatif girişimci ve BAU Roma’nın marka stratejileri,görsel komünikasyon ve pazarlama konularında uzmanlaşmış tasarımcı kadrosunda yer alan Ilaria Venturini Fendi liderliğinde görsel iletişim,aksesuar ve iç mekan tasarımı gibi moda alanlarında çevreci tasarım anlayışını uygulamalı bir şekilde yürütme olanağını sunuyoruz.

Innovation and Strategic Management Innovation and Strategic Management

Experience C Level and innovation at C Suits of BAU Rome.

İç Mekan Tasarımı Mini-Master İç Mekan Tasarımı Mini-Master

İç Mekan Tasarımı ve Mekan Oluşturma Mini-Master Programı ile BAU IAR ekibinin uzman hikaye anlatıcıları, marka stratejistleri ve viral pazarlamacıları öncülüğünde deneysel bir iç mekan tasarımı macerasına doğru yola çıkacaksınız.

İtalyan Mutfağı İtalyan Mutfağı

Dünyanın en eski mutfaklarından İtalya’nın en leziz tariflerini Roma’da BAU ile öğren.

Zehirsiz Ev Zehirsiz Ev

Program, günlük yaşamında ekolojik adımlar atmayı isteyen, sağlıklı bir yaşam düzenine geçmek isteyen ve Dünya ile uyumlu yaşamak adına dönüşüm niyeti olan herkese yöneliktir.

Onarıcı Tarım Onarıcı Tarım

Başta gıda olmak üzere tarımsal üretim insanın dünya üzerindeki en büyük ayakizini oluşturuyor. Tarımın dönüşmesi yukarıdaki süreçlerin çoğunu tersine çevirebilir. Yapılması gereken paradigma düzeyinde bir değişimin ekolojik yönde tetiklenmesi. Ve bu mümkün.

Akıllı Tüketici Akıllı Tüketici

Tüketim alışkanlıklarımız, gezegenimizin ömrünü belirleyen en önemli konuların başında geliyor. Dünyamız, bizim evimiz ve aslında sınırlı kaynaklara sahip. İhtiyaçlarımızı karşılamak için tüketiyoruz. Peki, ihtiyaçlarımızı karşılarken gezegenimize zarar vermemeyi nasıl başaracağız?

Cenk Akkaya ile Modern Mezeler Cenk Akkaya ile Modern Mezeler

Geçmişten günümüze muhabbetin ve paylaşmanın vesilesi olan Türk mezelerinin inceliklerini farklı bir bakış açısıyla Cenk Akkaya ile keşfe çıkıyoruz. Modern mezelerin tatlarının damaklarda, hoş sohbetinin akıllarda kalacağı bir akşam geçirmek ister misiniz?

Şekersiz Tatlılar Şekersiz Tatlılar

Baharın gelişiyle tatlılarımızdan şekeri atıyor ama lezzetinden vazgeçmiyoruz. Şekersiz tatlılar mutfağınızın ve sofranızın vazgeçilmezleri olacak.

Zeytinyağlılar Zeytinyağlılar

Soframızın eksilmeyen Zeytinyağlı tabaklarını gelin bir de bizimle deneyimleyin. Sofranıza yeni lezzetler katın.

Glutensiz Bakery Glutensiz Bakery

Artık evinizin mutfağında da glutensiz ürünlerin lezzetine sahip olabileceksiniz. Gelin bu deneyimi beraber paylaşalım.

Doğru İşi Nasıl Bulursun, Kariyerini Nasıl Yönetirsin? Doğru İşi Nasıl Bulursun, Kariyerini Nasıl Yönetirsin?

Bu eğitim, kariyer yönetimi, doğru işi bulma, doğru hedef koyma, kariyer tavsiyeleri, iş görüşmesi tavsiyeleri, gibi konulara odaklanacaktır. Eğitimin ilk kısmı doğru hedeflerin koyulması için gerekli farkındalık adımlarını öğreterek ve kariyer seçimlerinin ne kadar büyük etkisi olduğunu anlatarak başlayacaktır. Doğru işi bulmaya giden yolda yapılması gerekenleri öğreterek devam edecektir. Aşağıda eğitim içerik detayı bulunabilir.

Doğal Yapılara Giriş Doğal Yapılara Giriş

Yapı sektörü, alternatif doğa dostu malzemeler ile nasıl dönüştürülebilir? Küçük ölçekte ve büyük ölçekte yapı malzemesi olarak toprağın avantajları ve dezavantajları nelerdir?

Endüstri 4.0 ve Marka Yönetimi Uzmanlığı Endüstri 4.0 ve Marka Yönetimi Uzmanlığı

Markalar ve ona hizmet eden ajanslar açısından pazarlamanın yeni tanımı mümkün olduğunca fazla mecra üzerinden son kullanıcıyı yakalamak ve müşteriyi işin bir parçası haline getirerek ona “deneyim yaşatmak”. Ancak yeni nesil pazarlama, seçenek enflasyonu ve dijital iletişim mecraları eklendiğinde tam anlamıyla içinden çıkılması zor bir labirente dönüşüyor. Pazarlama uzmanlarının her zamankinden daha etkin bir portföye sahip olması gerekiyor. Aynı zamanda da başarılı bir pazarlama planı iyi bir analitik zeka ve “oyunu okuyabilme” yeteneği ile doğru orantılı. Bu da tüm yöntem ve metotların pazarlama uzmanınca iyi sindirilmesinde saklı.

Beden Atölyesi Beden Atölyesi

Atölye; nefes, ses, mekan, ritim, streching, contact improvisation çalışmalarının iç içe geçtiği (sözle ifadenin dışında, bedenle anlatım dilini doğaçlamalarla bulmak) metod çalışmalarıyla amacına ulaşmayı hedefler.

Sushi Sushi

Evinizde misafirlerinize uygulayıp sunabileceğiniz Sushi'nin inceliklerini öğrenebileceğiniz bu atölyeyi kaçırmayın.

Kamera Önü Oyunculuk (Meisner ve Eric Morris Teknikleri ile) Kamera Önü Oyunculuk (Meisner ve Eric Morris Teknikleri ile)

Derste benimsenen yöntem "rol yapmamak", "yapmak" ve "olmak" üzerinedir. Oyuncunun kendi üzerine geliştireceği farkındalık çalışmaları; fiziksel, zihinsel ve duygusal ifade yollarını da geliştirebilmesini amaçlar.

VUCA Dünyasında Adaptif Liderlik VUCA Dünyasında Adaptif Liderlik

Küresel kaos arttıkça, günü kurtaran stratejilerle geleceğimizi tüketiyoruz.İklim hızla değişiyor, doğa dönüşüyor, doğanın yeni denge arayışı artıyor ve bundan bütün canlılar etkileniyor… Doğanın çocukları… Biz…İnsanlar… Hayvanlar … Bitkiler... Daha önce görülmemiş bu büyük değişim bize gösteriyor ki kendimizle, birbirimizle ve gezegenimizle olan ilişkilerimizde doğru ilişkiyi kurmak için kat etmemiz gereken çok yol var. Bu yol Liderlerin yolu olmalı; doğru yönü gösteren, yolda yönderlik eden, birleştiren. Hem kendi içindekilere, hem dışarıda olanlara…

Dijital Marka ve Hesap Yönetimi Uzmanlığı Dijital Marka ve Hesap Yönetimi Uzmanlığı

Teknolojik gelişmelerle güçlenen bu cesur ve yeni dünyada ayakta kalmanın temel şartlarından biri dijital markalar ve hesaplarının doğru ve etkin kullanımından geçiyor.

Borsa Okuryazarlığı Borsa Okuryazarlığı

Eğitimde, finansal piyasaların tüm dinamikleri, yatırım yapabileceğiniz tüm piyasa ürünlerinin güncel örneklemelerle anlatılması ve tasarruflarınızı bilinçli bir şekilde yönetebilmeniz hedeflenmektedir.

Yeni Dünyanın Yeni İşleri: Kariyer, Teknoloji ve Anlam Arayışı Yeni Dünyanın Yeni İşleri: Kariyer, Teknoloji ve Anlam Arayışı

Tek başımıza anlamaya bilgimizin, dikkatimizin ve enerjimizin yetmeyeceği hızda bir değişim yaşanıyor. Hakkında “teknolojik”, “dijital”, “sanal”, gibi kavramlar kullandığımız; “yapay zeka” ve “otomasyon” gibi konulardan bahsettiğimiz; bildiğimiz iletişim şekillerimizi altüst eden bu değişimin ne kadar önemli olduğu hissediyor ve biliyoruz. Ancak bunlara rağmen teknolojik devrim ile gittikçe artan kuvvetle yaşayacağımız değişimlerin para kazanmamıza, edindiğimiz mesleklere ve hayatta kalma şekillerimize nasıl etkiler yarattığını çözümleyemiyoruz.

İş ‘Te Yetenekli Mülakat Teknikleri İş ‘Te Yetenekli Mülakat Teknikleri

Seçme yerleştirme sürecinin önemini vurgulayan, uygulamadaki mülakat teknikleri ve beden dili nelere dikkat edilir, yetkinliği belirleyen püf noktalar nelerdir, doğru mülakatın nasıl yapılması gerektiği, işten çıkış mülakatının öneminden iş barışı sağlamaya yönelik kapsamlı bir eğitim planlanmıştır.

Köpek Eğitmenliği Köpek Eğitmenliği

Tüm Dünya’da saygın bir meslek olan Köpek Eğitmenliği, Türkiye’de Bahçeşehir Üniversitesi ile birlikte akademik bir platforma taşınıyor, Köpek Eğitmenleri okullu oluyor!

İnovasyon ve Girişimcilik İnovasyon ve Girişimcilik

Yenilikçi fikirlerini doğru zamanda geliştirenler başarıya ulaşacaklardır. İnovasyon sayesinde çalışanlar, kendi zihinlerinde ve işyerlerinde değerler silsilesini hayata geçirebilirler.

Kriz Yönetimi Kriz Yönetimi

Programda, krizlerin nasıl yönetileceği / yönetilemeyeceği, hatalardan ders çıkarma, krizleri oluşmadan önce öngörme ve önleme yeteneğinin sağlanması, çalışanlara ve yöneticilere kriz yönetimi becerilerinin kazandırılması hedeflenmektedir.

Fransız Mutfağı Fransız Mutfağı

Alplerin eteklerinden ılıman güneye bir esinti ile Fransız mutfağının klasiklerini bir baştan diğer başa sizinle birlikte pişiriyoruz. Klasik Fransız tarifleri ve teknikleri ile bugünden sonra misafirlerinize farklı bir akşam yaşatmak istemez misiniz ?

Çilingir Sofrası Çilingir Sofrası

Geçmişten günümüze muhabbetin ve paylaşmanın bir vesilesi olan Türk mezelerinin inceliklerini keşfe çıkıyoruz. Tatların damaklarda, hoş sohbetin akıllarda kalacağı bir akşam geçirmek ister misiniz ?

İtalyan Mutfağı İtalyan Mutfağı

İtalyan yemekleri sizin de favoriniz ise, evinizde de İtalyan yemeklerini profesyonel bir şef gibi yapmaya ne dersiniz? İtalya'nın farklı bölgelerinden evde yapabileceğiniz pratik ve lezzetli tarifleri öğrenip pişirirken, aynı zamanda son derece keyifli bir akşam geçireceksiniz.

Uzak Doğu Mutfağı Uzak Doğu Mutfağı

Uzakdoğu’nun gizemli tatlarını bu atölyede keşfe çıkıyoruz. Acı, tatlı ve ekşi lezzetlerin harmonisini yakalayacağımız bu atölye ile Uzak Doğu’nun gizemi artık size bir adım daha yakınlaşacak.

Demet’le Devri Alem Demet’le Devri Alem

Seyyah gazeteci/yazar Demet Cengiz ile Bi’dünya lezzet… Usta Şef Murat Bozok yönetiminde hazırlanacak Meksika mutfağına dair yemekler eşliğinde Demet Cengiz ile keyifli bir söyleşi gerçekleştireceğiz.

Uygulamalı İç Denetçilik Sertifika Programı Uygulamalı İç Denetçilik Sertifika Programı

Uygulamalı İç Denetçilik Sertifika Programı, Türkiye’de özel sektör şirketlerinin yetkin ve tecrübeli iç denetçi ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak, uluslararası standartlarda ve risk odaklı iç denetim faaliyeti yürütebilecek iç denetçiler yetiştirmeye yönelik tasarlanmış, tamamen uygulamaya yönelik bir iç denetçi yetiştirme programıdır.

Şef Murat Bozok ile Et Pişirme Sanatı Şef Murat Bozok ile Et Pişirme Sanatı

Kalın bir fillet-mignon’u istediğiniz derecede pişirmenin sırları, kuzu kolundan, kısık ateşte yumuşacık bir yahni yapımı, ağzınızın sularını akıtacak ideal hamburgerin hazırlanması ve et ile en güzel gidecek safranlı patates garnitürlerinin sırları Şef Murat Bozok ile bu workshop’ta.

Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi Kurumsal İletişim ve Marka Yönetimi

Kurumsal iletişim bir kuruluşun hedeflediği kitleye yönelik olarak tüm iletişim kanallarının etkin ve çalışır durumda olmasına yönelik faaliyetlerin bütünüdür. Bu yönüyle Kurumlar için verimlilik ve markalaşmanın en önemli unsurudur. Markalaşma ise kuruma kalite, güven ve başarı sağlamaktadır. Programın amacı birbirinin ayrılmaz parçaları konumunda olan kurumsal iletişim ve marka kavramlarını tüm boyutları ile incelemektir.

Micro MBA Micro MBA

Programın hedefi, Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek yöneticilerin işletme alanındaki alt yapılarını güçlendirmek, onlara bu alanlardaki gelişmeleri izleyebilme ve uygulayabilme becerisi kazandırmak ve bu alanlarda liderlik yapabilme yeteneğini aşılamaktır.

Hizmet Sektöründe Turquality Hizmet Sektöründe Turquality

Hizmet sektörü temsilcileri bu eğitimle T.C Ekonomi Bakanlığı’dan hangi yurtdışı masraf kalemlerinde hibe destek alabileceklerini, başvuru koşullarını, evrak yönetimi, teşvik paketinde yer alan terim ve kavramların açıklamalarını, teşviklerin miktarlarını ve T.C Ekonomi Bakanlığı’nın hizmet sektörüne yönelik hazırladığı Turquality projesine dair bilgilendirilecek.

Arama Motoru Pazarlaması-SEM Arama Motoru Pazarlaması-SEM

Internete giriş kapısı olarak adlandırılan arama motorları, tüketicinin bilgiye her ihtiyaç duyduğu noktada başvurduğu tek kaynaktır. Arama motorları içerisinde barındırdığı bilgi zenginliği sebebiyle profesyonel pazarlamacıların ürünlerini, hizmetlerini ve içeriklerini tüketiciye hızlıca ulaştırabilme noktasında önem verdikleri alanlardandır.

Pişirme Teknikleri Pişirme Teknikleri

Malzemelerinizi farklı pişirme teknikleriyle tatlandırabileceğinizi biliyor musunuz. Yeni pişirme tekniklerini öğrenmek ve farklı yöntemlerle yemek yapmak istiyorsanız bu workhop tam size göre.

Turşu ve Fermente Gıdalar Turşu ve Fermente Gıdalar

Her turşu çeşidinin bir ayı ve her turşunun da kendine has ayrı bir lezzeti vardır. Sonbahara girerken artık turşuları kurmanın sizce de zamanı gelmedi mi? Hadi hep birlikte turşuları kuralım, sofralarımızda sonbahar mevsimini karşılayalım.

Raw Food Raw Food

Çiğ beslenme felsefesinden yola çıktık ve çiğ meyve, sebze, kuruyemişler ve yağlı tohumlarla birbirinden lezzetli tarifleri sizin için hazırladık.

Reçel ve Marmelat Yapımı Reçel ve Marmelat Yapımı

Geçmişi her andığımızda lezzetli diye adlandırdığımız her kahvaltı sofrasında bir reçel mutlaka vardır. Sadece kahvaltı sofrasında değil belki akşamüzeri çay saatinde yediğiniz bir marmelatlı turtada aklınıza gelebilir. Biz de bu workshopta anıları canlandırıp, ev yapımı reçel ve marmeladın tadı ayrıdır diyoruz ve eski günlerden konuşuyoruz.

Evde Peynir Yapımı Evde Peynir Yapımı

“Sizi bilmem ama ben peynirin hastasıyım.”diyenlerdenseniz, bu atölyede peynir yapmayı öğrenecek ve artık evde ailenizi ve misafirlerinizi kendi yaptığınız peynir çeşitleriyle ağırlayacaksınız.

Mantar Workshop Mantar Workshop

Johnson & Wales mezunu Şef İnci Özay Hatipoğlu ile Mantar üzerine gerçekleştirilen workshopta, İstanbul’da özel catering ve gastronomi turları düzenlenecektir.

Profesyonel Aşçılığa İlk Adım 4/4 lük Mutfak Eğitimleri Profesyonel Aşçılığa İlk Adım 4/4 lük Mutfak Eğitimleri

Yemek tutkunlarına ve profesyonel olarak mutfağa ilk adımını atmak isteyenlere yönelik hazırlanmış yarı profesyonel aşçılık eğitimini alabilir, hem aşçılık hem de pasta ve ekmekçilik alanında teknik ve uygulama becerilerinizi geliştirebilirsiniz

Süreç Yönetimi ve İyileştirilmesi Süreç Yönetimi ve İyileştirilmesi

ISO 9000 ve EFQM Modeli bakış açısıyla süreç yaklaşımı, fonksiyonel yönetim - süreçlerle yönetim farklılıkları ve kazanımlar, sistem yaklaşımı, süreç yönetimi ve süreçlerle yönetim, süreçlerin belirlenmesi (sınıflandırma ve hiyerarşi kavramları), süreçlerin tanımlanması (süreç amacı, akış diyagramları, sahiplendirme, süreçler arası etkileşim, performans göstergeleri ve ölçüm sistemi), kurum stratejileri ve süreç hedefleri ile ilişkilendirme (sonuç göstergeleri, öncü göstergeler, balanced scorecard yaklaşımı), iyileştirme önceliklerinin belirlenmesi (Kritik başarı faktörleri ve kritik süreçler), süreç iyileştirme yaklaşımı.

Engelli Aday Seçme ve Yerleştirme Engelli Aday Seçme ve Yerleştirme

Dünya’da ilk kez Engelsizkariyer.com Akademi’nin hazırladığı interaktif ve uygulamalı “Engelli Aday Seçme ve Yerleştirme Eğitimi ” insan kaynakları profesyonellerinin firmalarına katmadeğer katacak engelli adaya ulaşmanın anahtarlarını sunuyor.

Engellilerle 360 Derece İletişim Engellilerle 360 Derece İletişim

Engellilerle doğru iletişim metotlarının anlatıldığı bu eğitimde amaç; yetersiz ve yanlış bilgileri ortadan kaldırıp her bireyin engellilerle eşit, önyargısız ve ayrımcılık yapmadan birlikte mutlu bir yaşama katma değer oluşturmaktır.

Dijital Habercilik ve İnternet Yayıncılığı Dijital Habercilik ve İnternet Yayıncılığı

Eğitim; yayıncılığın bir meslek ve iş alanı olarak; değişen dünya şartları ekseninde nasıl bir forma büründüğünü temel teori ve pratik düzlemde katılımcılara anlatırken; aynı zamanda sertifika sonrası kendilerine bir kariyer alanı inşa etmelerini sağlayacak donanımı da kazandırmayı amaçlamaktadır.

Vejeteryan Dünyası Vejeteryan Dünyası

Bu atölyeye katılmak için sadece beslenme prensibinizin vejeteryan olması gerekmiyor. Sebzelerle, tahıllarla, meyvelerle lezzetli, sağlıklı ve günlük vitamin ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz yepyeni reçetelerle sofralarınızı gelin renklendirelim.

İleri Düzey İnsan Kaynakları Yöneticiliği İleri Düzey İnsan Kaynakları Yöneticiliği

Bu program İnsan Kaynakları alanında en az üç yıl deneyimi olan, hali hazırda İK departmanlarını yöneten ya da yönetici adayı olan katılımcılara yarar sağlamaktadır.Programın amacı, İK departmanının iş birimleri ve üst yönetimin stratejik iş ortağı olmasını sağlayacak yöneticiler yetiştirmektir.

Temel Bilirkişilik Eğitimi Temel Bilirkişilik Eğitimi

Bu program, mesleki deneyime sahip, alanında uzman kişilerin bilirkişilik hakkında hukuki bilgi sahibi olmalarını ve bilirkişilik faaliyetlerini hukuksal açıdan sorumluluklarını gerektirebilecek herhangi bir sorunla karşılaşmadan sürdürebilmelerini sağlamayı amaçlamaktadır.

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretmenliği (YDTÖ) Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretmenliği (YDTÖ)

Türkçe’nin yabancı dil olarak öğretiminde “Profesyonellik” için gerekli farkındalık ve becerilerin kazandırılacağı eğitimimize son başvuru tarihi 30 Eylül 2016'dır.

Lübnan Lezzetleri Lübnan Lezzetleri

Osmanlı Mutfağı Osmanlı Mutfağı

Ramazan Tatlıları II Ramazan Tatlıları II

Keşkül Sütlaç Güllaç

Ramazan Tatlıları I Ramazan Tatlıları I

Kadayıf Sütlü incir tatlısı Güllaç

R Tabanlı Yazılım ile Veri Görselleştirme ve Risk Yönetimi R Tabanlı Yazılım ile Veri Görselleştirme ve Risk Yönetimi

Veri kütlelerinin hızlı artışı ve veriye dayalı karar destek sistemlerinin uygulaması ile iş dünyası hızla değişiyor. Şirketler maliyetlerini azaltmak, gelirlerini artırmak, yeni müşterilere ulaşmak, müşteri memnuniyetini artırmak, yeni iş alanları yaratmak için veri analizine dayalı teknikleri yoğun bir şekilde kullanmaya başladılar. Bu tekniklerin en etkin ve uygulanması kolay olanı matematik ve istatistik bilgi ve beceri gerektirmeyen “Veri Görselleştirme” teknikleri olarak öne çıkıyor.

3 Boyutlu Görselleştirme 3 Boyutlu Görselleştirme

Bu atölyenin amacı katılımcılara 2 boyutlu bilgisayar ekranında, 3 boyutlu düzlemde düşünmeye alışkanlığı sağlamak, sonrasında gerçek hayatta var olan veya hayali nesnelerin yüzey özellikleri ile birlikte bu 3 boyutlu düzlemde nasıl oluşturulduğunu öğretmektir.

Food Shot Food Shot

Sony ile fotoğrafçılığınıza farklı bir bakış açısı kazandırmaya ne dersiniz ? İster kendi fotoğraf makinanızı getirin isterseniz Sony’nin sizler için temin ettiği profesyonel ekipmanlar ile deneyim kazanın. Minimum 5 maksimum 10 kişi ile açılacak bu workshop Sony ile fotoğraf tutkunlarını buluşturuyoruz.

Anneler Günü’ne Özel “Yaratıcı Cupcakeler” Anneler Günü’ne  Özel “Yaratıcı Cupcakeler”

Annelerimize özel hazırlayacağımız birbirinden lezzetli ve renkli cupcakeler ile annelerinizi ister şaşırtın, isterseniz de annenizle beraber gelip " Yaratıcı Cupcakeler" atölyesinin keyfini beraber çıkarın.

Aile Şirketleri için Kurumsal Yol Haritası Aile Şirketleri için Kurumsal Yol Haritası

Aile işletmelerinde birinci kuşaktan ikinci kuşağa yönetim devir oranı % 20, İkinci kuşaktan gelecek kuşaklara varlığını sürdürebilme oranı % 5 olduğu dikkate alınırsa , işletme dışı rekabet ve tahditlerin yanı sıra önlem alınmadığında ailenin kendi aralarındaki iç çekişmeleri yeni sorunları beraberinde getirmekte ve işletmenin geleceğini olumsuz etkilemektedir. Aile işletmesinin bireysel yönetimden kurumsal yapıya geçişi önem taşımaktadır. Her işletmenin kendine özel olduğu unutulmadan, kurumsl yapıya geçişin planlanması, işletmeyi başarılı kılan aile ruhu, kültür, gelenek ve güçlü yönlerin korunarak, işletmeyi tehdit eden unsurların ortadan kaldırılması önem taşımaktadır. Programın amacı, aile işletmelerini geçmişten geleceğe taşımaya yönelik yapı taşları ve yol haritasının katılımcılarla paylaşmak ve yol göstermektir.

İkna ve İletişim Psikolojisi İkna ve İletişim Psikolojisi

Örgütlerde iletişim kavramının tanımı, işletmeler açısından önemi, bireysel iletişim becerileri, bir örgütsel araç olarak iletişim sistemi, örgütsel davranış olarak iletişim sistemi, sözsüz iletişim ve izlenim oluşturma, ikna psikolojisi ve ikna edici iletişim, sosyal etki, otorite ve uyum, ikna yöntemleri, sosyal medya, etkili konuşma ve ikna, ikna edici sunum becerileri hakkında teorik ve pratik bilgi verilerek alanla ilgili derinlemesine sorgulama yapılacaktır.

Spor Finansmanı Spor Finansmanı

Programda, temel finans kavramları yardımı ile spor endüstrisi ve ilgili alanları incelenecektir.

Değerlendirme ve Gelişim Merkezleri için Uzman Değerlendirici Değerlendirme ve Gelişim Merkezleri için Uzman Değerlendirici

Değerlendirme ve gelişim süreçlerinde kullanılan araçları, deneyime dayalı öğrenme yöntemleri ile tecrübe edeceğiniz; program sonrası sadece “ne” sorularına değil “nasıl” ve “neden” sorularına da detaylı olarak cevap verebilen uzmanlar haline geleceğiniz programımıza bekleriz..

Atlarla Sezgisel Liderlik Atlarla Sezgisel Liderlik

Eğitimde bireylerin liderlik becerilerinin dışarıdan nasıl algılandığını fark etmelerini sağlamak için öğrenimi fiziksel uygulamalarla birleştiriyor ve geliştirilen yetkinlikleri gerçekten somutlaştırıyoruz.

Amatör Denizci Belgesi (Amatör Yat Kaptanlığı) ve Kısa Mesafe Telsiz Belgesi Sınavlarına Hazırlık Amatör Denizci Belgesi (Amatör Yat Kaptanlığı) ve Kısa Mesafe Telsiz Belgesi Sınavlarına Hazırlık

Kendi teknenizle balığa çıkmaktan, kiralayacağınız yelkenli tekne ile ailece tatil yapmaya, yelken yarışmalarına katılabilmekten dünya seyahati yapan yelkenli bir teknede yolculuğa katılmaya kadar değişik faaliyetleri kapsayan Amatör Denizliği öğrenebileceğiniz eğitimimize sizi de bekleriz.

Pie ve Tartlar Pie ve Tartlar

Evinizden yayılan mis gibi tart kokuları ile davetsiz misafirlerinize hazırlıklı olun. En sevdiğiniz tart lezzetlerini gelin beraber BAUSEM’de yapalım.

Yemek Fotoğrafçılığı Hafta Sonu Yemek Fotoğrafçılığı Hafta Sonu

Yemek yapıyor ve yemek fotoğrafçılığına merakınız varsa gördüğünüz, sevdiğiniz birçok yemek fotoğrafının nasıl çekildiğini merak ediyorsanız sizi de eğitimimize bekliyoruz…

Profesyonel Pastacılık Profesyonel Pastacılık

Yeni trend pastalar arasında Profesyonel Pastacılık atölyesi artık BAUSEM’de. Pasta kekinin yapılmasından, buttercream ve pastacı kreması yapımı ile canlı çiçek veya orman meyveleriyle süslediğiniz pastalar hem gözünüze hem damağınıza hitap edecek. Maksimum 10 kişi katılacak olup, her istasyonda 1 kişi çalışacaktır.

Yemek Fotoğrafçılığı Hafta İçi Yemek Fotoğrafçılığı Hafta İçi

Yemek yapıyor ve yemek fotoğrafçılığına merakınız varsa gördüğünüz, sevdiğiniz birçok yemek fotoğrafının nasıl çekildiğini merak ediyorsanız sizi de eğitimimize bekliyoruz…

Çikolata Yapımı Çikolata Yapımı

Bugünü çikolata ile kaplıyoruz. Farklı damak zevklerine hitap eden birbirinden lezzetli çikolataları hem keyif ve lezzetle yapmayı öğrenecek, hem de çok eğleneceksiniz.

Profesyonel Pastacılığa İlk Adım 4/4 Mutfak Eğitimleri Profesyonel Pastacılığa İlk Adım 4/4 Mutfak Eğitimleri

Pasta tutkunlarına ve profesyonel olarak mutfağa ilk adımını atmak isteyenlere yönelik hazırlanmış yarı profesyonel pastacılık eğitimini alabilir, bu konuda teknik ve uygulama becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

HR Marketing HR Marketing

Bu eğitimin amacı, insan kaynakları profesyonellerine ister deneyimli, ister bu alana yeni adım atmış bireyler olsun HR Marketing konusunda gereken farkındalığın kazandırılarak, aldıkları bilgi ve pratik yöntemler ile önerileri iş yaşamlarına transfer etmelerinin sağlanmasıdır.

Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkul Hukuku Kentsel Dönüşüm ve Gayrimenkul Hukuku

Son yıllarda en hızlı büyüyen ve en revaçta olan sektör şüphesiz gayrimenkul sektörüdür. Sektörün büyümesi ve desteklenmesi ile birlikte, birçok yeni iş kolu da bu avantajlardan yararlanarak gelişmiştir. Bu da gayrimenkul geliştirme firmalarını ve destekleyici diğer sektörlerin büyümesini sağlamıştır.

FoodStyling Weekend FoodStyling Weekend

Yemek yapıyor ve Yemek fotoğrafçılığına merakınız varsa gördüğünüz , sevdiğiniz birçok yemek fotoğrafının nasıl çekildiğini merak ediyorsanız Sizi de atölyemize bekliyoruz.

Digital and Social Media Digital and Social Media

Start now to get acquainted with the career on your mind, pre-experience the professional life before graduating to avoid falling into a void after the graduation. Equip yourself well before the battle. En Garde!

School of Istanbul School of Istanbul

Start now to get acquainted with the career on your mind, pre-experience the professional life before graduating to avoid falling into a void after the graduation. Equip yourself well before the battle. En Garde!

Effective Leadership Effective Leadership

Start now to get acquainted with the career on your mind, pre-experience the professional life before graduating to avoid falling into a void after the graduation. Equip yourself well before the battle. En Garde!

Elementary Photography Elementary Photography

Start now to get acquainted with the career on your mind, pre-experience the professional life before graduating to avoid falling into a void after the graduation. Equip yourself well before the battle. En Garde!

Tango and Communication Analysis Tango and  Communication Analysis

Start now to get acquainted with the career on your mind, pre-experience the professional life before graduating to avoid falling into a void after the graduation. Equip yourself well before the battle. En Garde!

Business Communications Business Communications

Start now to get acquainted with the career on your mind, pre-experience the professional life before graduating to avoid falling into a void after the graduation. Equip yourself well before the battle. En Garde!

İnteraktif Temel İşaret Dili İnteraktif Temel İşaret Dili

Bu eğitimle katılımcılar; ikinci bir bir dil olarak kullanılan Türk İşaret Dili’nin temel bilgilerini doğru öğrenecek, İşaret diliyle kendini ifade etme, işitme engellilerle iletişim kurabilme becerilerine sahip olacak, İşitme engellilerle iletişim kurarak sosyal bütünleşmeye katkıda bulunabileceklerdir.

Human Resources Management Human Resources Management

Start now to get acquainted with the career on your mind, pre-experience the professional life before graduating to avoid falling into a void after the graduation. Equip yourself well before the battle. En Garde!

İspanyol Mutfağı İspanyol Mutfağı

İspanya’nın yemek kültürünü keşfetmeye ne dersiniz? BAUSEM’de İspanya’nın en meşhur yöresel lezzetlerini yapıyoruz.

Lahmacun-Kebap Lahmacun-Kebap

Herkes mutlaka içinden geçirmiştir keşke lahmacumu evimde yapabilsem diye! İç sesinizi duyduk ve artık lahmacununuzu, içli köftenizi ve kebabınızı Lahmacun- Kebap atölyesinde şeflerinizden öğrendiklerinizle kendi evinizde yapabileceksiniz.

Fümeleme Teknikleri Fümeleme Teknikleri

Et, balık ya da tüm sebzelerin lezzetlerini bir kaç vites arttırmanın en güzeller yollarından biri olan tütsüleme uygulamalarının öğretildiği bu ders, tüm katılımcıları ev ortamında kendi şarküterisinin patronu olmaya davet ediyor.

Ekmek Yapımı Ekmek Yapımı

Kendi ekmeğimizi kendimiz yapıyor, keyfine ve lezzetine doyamıyoruz. Gelin sağlıklı günlere siz de bir adım atın.

Tedarik Zinciri Yönetimi ve Liderlik Tedarik Zinciri Yönetimi ve Liderlik

Institute for Supply Management’ın (Tedarik Yönetimi Enstitüsü) onaylı eğitmeni tarafından verilecek CPSM modüler eğitimleri BAU'da

Corporate Social Responsibility Corporate Social Responsibility

Learn the latest corporate social responsibility trends and approaches from experts who have designed and managed successful global Corporate Social Responsibility (CSR) programs for companies including Walmart, Unilever, Procter & Gamble, and Marathon. Through this course, you will gain the practical skills needed to develop impactful CSR programs throughout your career.

Minik Şefler için Çikolatalı Lezzetler (8/12 yaş) Minik Şefler için Çikolatalı Lezzetler (8/12 yaş)

Çocuklarınız bu programa kesinlikle bayılacak. Haftasonunuz çikolata tadında geçsin istiyorsanız, "Küçük Şefler - Çikolatalı Lezzetler" atölyesinde çocuklarınızın TOP 10 listesinin ilk 3 tatlısını öğrenmeye ve yemeye sizleri eğitimimize davet ediyoruz. * Bu workshop minik misafirlerimizin katılımı içindir ve 2 kişilik paylaşımlı istasyonlarda yapılmaktadır.

Meze vs Tapas Meze vs Tapas

Aynı kültürel temele dayanan bu atıştırmalıklar ile hem dost sohbetlerinize lezzet katacak hem de tüm misafirlerinizi keyiflendirecek, tadı damaklarında kalacak ikramlarda bulunacaksınız.

Ar Ruha Urfa Ar Ruha  Urfa

Herkes mutlaka içinden geçirmiştir. Keşke lahmacunu evimde yapabilsem diye!! İç sesinizi duyduk ve artık lahmacunuzu, içli köftenizi, kebabınızı şefimizden öğrendikleriniz ile kendi evinizde yapabileceksiniz.

İtalyan Ekmekleri İtalyan Ekmekleri

İtalya'nın meşhur ekmeklerinin leziz sırlarını bu workshop'ta keşfetmeye hazır olun ve ev sofralarınıza lezzet katın.

Sokak Lezzetleri Sokak Lezzetleri

Sokağın tadını sokaklarda aramayın! Kokoreci, midye tavayı, bici bici tatlısını enine boyuna tarttık USLA dokunuşuyla en güzelini tasarladık. Gelin birlikte yapıp sokağa USLAtölye'de doyalım…

Gurme Burgerler Gurme Burgerler

Sıradan bir ev yapımı hamburgere hayır ! Bu bir “GurmeBurger” atölyesi ! Ekmeğinden, sos ve köftesine kadar hamburgeri öğrenecek, eğitmen Şef’imizin paylaştığı lezzet sırlarıyla, sıradanı “Gurme Burger”e dönüştürüp afiyet ile yiyeceksiniz.

Minik Şeflerle Hamburger (8/12 yaş) Minik Şeflerle Hamburger (8/12 yaş)

Çocukla çocuk olun! Biz öyle yapıyoruz ve birlikte enfes hamburgerler yapmaya hazırlanıyoruz. Onlara yemesi ve eğlencesi, siz değerli ebeveynlerimize ise keyifle izlemesi kalıyor. * Bu workshop minik misafirlerimizin katılımı içindir ve 2 kişilik paylaşımlı istasyonlarda yapılmaktadır.

Şaheser Cheesecakeler Şaheser Cheesecakeler

Cheesecake yapımı bir uzmanlık ve ustalıktır. Siz de bu atölyede Nutellalı, Portakallı ve Zencefilli, Beyaz Çikolatalı ve Orman Meyveli Cheesecake yapımını öğrenecek ve gerçek olamayacak kadar lezzetli diye okuduğunuz bu cheesecakeleri kendi ellerinizle hazırlayabileceksiniz.

Bıçak Kesim Teknikleri Bıçak Kesim Teknikleri

Mutfaktaki en iyi dostunuzu daha yakından tanımaya ne dersiniz. Onunla tokalaşmayı öğrenme zamanı geldi! Birbirinden farklı kesme tekniklerini şefimiz ile uygulayarak, yemeklerinizin sunumunda ve lezzetinde fark yaratın. Bıçak kullanmaya hazır olun! Yine de dikkatli olun!

Tex Mex Tex Mex

Meksika'nın iştah açıcı lezzetlerini artık evinizin sofralarında sevdiklerinizle paylaşabilirsiniz.

Minik Şeflerle Pizza (8/12 yaş) Minik Şeflerle Pizza (8/12 yaş)

Her çocuk birşeyler yoğurmayı sever. Yaratıcılıklarını geliştirirken kendi pizzalarını kendileri yapmalarını ve şeflerimizle keyifli vakit geçirmelerini isterseniz, çocuklarınızı "Pizza workshop"umuza bekleriz.

Sevgililer Günü Sevgililer Günü

Bu menünün içinde aşk var… Sevdiğinize bu sevgililer gününde farklı bir hediye alın. İçinde ikiniz olun, aşkınız olsun, el lezzetiniz, eğlenceniz bol olsun. Bu sevgililer gününde yaptığınız her şey Aşk Olsun !

El Yapımı Makarnalar El Yapımı Makarnalar

Unun içine yumurtayı kırıyorsunuz, üstüne biraz tuz, biraz zeytinyağı… devamını beraber yapmak için sizleri bekliyoruz.

Fırında Pişer, Bize de Düşer (Tart ve Kiş) Fırında Pişer, Bize de Düşer (Tart ve Kiş)

Tazecik reçeteler ile fırından yayılan kokulara kendinizi bırakacaksınız. Misafirleriniz evlerine giderken yaptığınız tartları yanlarında götürmek isteyecekler.

Deniz Mahsülleri Deniz Mahsülleri

Denizden babam çıksa yerim diyenlerden misiniz? Gelin denizler altına doğru hep beraber keyifli ve lezzetli bir yolculuğa çıkalım.

Oturmaya mı Geldik ? Oturmaya mı Geldik ?

Pastırmalı humus, Ayvalık Favası, Babagannuş, Arnavut Ciğeri" gibi iştah açıcıları hazırlamayı öğrenerek şenlikli sofralarda sevdiklerinize sunun.

Taş Fırın Pizzalar Taş Fırın Pizzalar

Mmmm.... Napoli'de bile böyle bir pizza yememişsindir… diyerek misafirlerinizi ağırlamak isterseniz, sizi USLA'ya "Taş Fırın Pizza" atölyesine bekliyoruz.

Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi (YDTÖ) Yabancı Dil Olarak Türkçe Öğretimi (YDTÖ)

Türkçe’nin yabancı dil olarak öğretiminde “Profesyonellik” için gerekli farkındalık ve becerilerin kazandırılacağı YDTÖ eğitimi BAUSEM bünyesinde başlıyor.

Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi

Dünya genelindeki yoğun ticari rekabet sonucu ön plana çıkan, modern yönetim, stratejik pazarlama, marka stratejileri, markaya aidiyet gibi kavramların ayrılmaz bir bütün olarak değerlendirildiği akademik yaklaşımlı bilgi aktarımlarını ve aktarılan bilgilerin yaşanmış uluslararası şirket vaka analizleri ile pekiştirildiği eğitimimize sizi de bekleriz.

Yılbaşı Sofrası Yılbaşı Sofrası

Yılbaşı akşamına geri sayım başladı. Evde ne pişireceğinize karar veremiyorsanız, sizi USLA'nın eğitmen şefleriyle başlangıcından ara sıcağına, ana yemeğinden tatlısına çok özel bir yılbaşı sofrası hazırlamaya davet ediyoruz.

Yaratıcı Cupcakeler Yaratıcı Cupcakeler

Çay saati yeniden popüler oldu. Evinizdeki çay saatlerini " Yaratıcı Cupcakeler" atölyesinde öğreneceğiniz cupcakeler ile renklendirebilir, misafirlerinizi değişik lezzetlerle şaşırtabilirsiniz.

Evdeki İtalyan I Evdeki İtalyan I

İtalyan yemekleri sizin de favorinizse, evinizde de İtalyan yemeklerini profesyonel bir şef gibi yapmaya ne dersiniz? " Evdeki İtalyan" atölyesi ile İtalya'nın farklı bölgelerinden evde yapabileceğiniz pratik ve lezzetli tarifleri öğrenip pişirirken, aynı zamanda son derece keyifli bir akşam geçireceksiniz.

Minik Şeflerle Cupcake (8/12 yaş) Minik Şeflerle Cupcake (8/12 yaş)

Neşeli bir haftasonu aktivitesi için haydi çocuklar BAUSEM'e. Orman meyveli, limonlu ve çikolatalı cupcake yapmayı öğrenip, tatlı tatlı süsleyerek afiyetle yiyeceksiniz. * Bu workshop minik misafirlerimizin katılımı içindir ve 2 kişilik paylaşımlı istasyonlarda yapılmaktadır.

Tapas Atölyesi Tapas Atölyesi

Cuma akşamınızı İspanya'da geçirmeye ne dersiniz.? Küçük tabaklarda sunulan büyük lezzetleri öğrenip, otantik İspanyol damak lezzetini keşfe çıkın. Buen Provecho!

Kahve Demleme Teknikleri Kahve Demleme Teknikleri

Bir çeşit kahve ve çok farklı tatlar... Farklı demleme metodları ve daha fazlası bu workshopta.

Renkli Makaronlar Renkli Makaronlar

Tatlı, renkli ve neşeli. Siz de bizim gibi makaron seviyorsanız, haftasonunuzu makaron yapma tekniğini ve bu şık lezzetin sırlarını öğrenerek tatlı tatlı geçirebilirsiniz.

Profesyonel Şefliğe İlk Adım Profesyonel Şefliğe İlk Adım

Yemek tutkunlarına ve profesyonel olarak mutfağa ilk adımını atmak isteyenlere yönelik hazırlanmış yarı profesyonel aşçılık eğitimini alabilir, hem aşçılık hem de pasta ve ekmekçilik alanında teknik ve uygulama becerilerinizi geliştirebilirsiniz.

Dünyadan Etler Dünyadan Etler

Et severler buraya ! Vietnam'dan Fas'a, Arjantin'den İspanya'ya tüm tarifler "Dünyadan Etler" atölyesinde. Etin her halini öğretirken; sizleri de bu lezzetleri pişirip yemeye davet ediyoruz.

Sudan Çıkanlar Sudan Çıkanlar

Eviniz de küçük bir balık restoranı açmaya ne dersiniz? Deniz lezzetlerine olan tutkunuzu geliştireceğiniz farklı balık lezzetlerini öğrenmeniz için sizleri bekliyoruz.

Evdeki Barista Evdeki Barista

Kahvenin ve kahve çeşitlerinin hikayesini bilmek ister miydiniz… Sizleri bu büyülü dünyayı dinlemek, uygulamak ve tatmak için workshopumuza bekliyoruz.

Dünyadan Ekmekler Dünyadan Ekmekler

Sıcak, mis gibi ev yapımı ekmeklerle misafirlerinizi ağırlamak istiyorsanız "Dünyadan Ekmekler" atölyesine sizleri bekliyoruz. Bu atölyede kendi ekmek hamurunuzu hazırlayarak farklı tarzlarda ekmek yapmayı öğrenecek, evinizde kendi ekmeklerinizi yapmanın pratik yollarını keşfedeceksiniz.

İşkur | Microsoft Sistem ve Network Eğitimi İşkur | Microsoft Sistem ve Network Eğitimi

Bahçeşehir Üniversitesi|Wissen, Microsoft’un Gold Partner’i olarak Sistem ve Network(Ağ) Uzmanlığı alanındaki eğitimlerini ileri seviye laboratuvarları ve uzman eğiticileri ile beraber gerçekleştirmektedir.

İşkur | Microsoft Yazılım ve Veritabanı Eğitimi İşkur | Microsoft Yazılım ve Veritabanı Eğitimi

Bahçeşehir Üniversitesi|Wissen, Microsoft’un Gold Partner’i olarak Yazılım ve Veritabanı Uzmanlığı alanındaki eğitimlerini ileri seviye laboratuvarları ve uzman eğiticileri ile beraber gerçekleştirmektedir.

İşkur | Java ve Android Programlama ile Veritabanı Eğitimi İşkur | Java ve Android Programlama ile Veritabanı Eğitimi

Bahçeşehir Üniversitesi|Wissen, Android ATC Partner’i olarak Java ve Android Programlama ile Veritabanı Uzmanlığı alanındaki eğitimlerini ileri seviye laboratuvarları ve uzman eğiticileri ile beraber gerçekleştirmektedir.

The Foundry Nuke ile Compositing e Giriş The Foundry Nuke ile Compositing e Giriş

Compositing, birçok farklı kaynaktan gelen görüntülerin sonradan fark edilmeyecek derecede kusursuz bir şekilde bir araya getirilerek tek bir görüntü oluşturulması olarak tanımlanabilir. Bu çok teknik gibi görünen tanım pratikte farklı disiplinlerden, farklı bakış açılarından, farklı kaynaklardan beslenen bilgi dağarcığı gerektirir.

Acil Durum ve Yangın Eğiticisinin Eğitimi Acil Durum ve Yangın Eğiticisinin Eğitimi

Eğitimin amacı işyerlerinde acil durum planlarının hazırlanması, önleme, koruma, tahliye, yangınla mücadele, konularında yapılması gereken çalışmalar ile bu durumların güvenli olarak yönetilmesi ve bu konularda görevlendirilecek çalışanların belirlenmesi ile ilgili Eğitici ve Destek Elemanı yetiştirmektir.

Ege Lezzetleri Ege Lezzetleri

Kalbim Ege’de kaldı diyenlerden misiniz? Kalbe giden yol mideden geçer… Gelin en güzel Ege Lezzetlerini birlikte yapalım.

Favori Menü Favori Menü

Misafirlerinizi evde rahatlıkla ağırlayabileceğiniz leziz bir menü için atölyemize bekleriz.

Eller Havaya Balıklar Tavaya Eller Havaya Balıklar Tavaya

Deniz mahsüllerini çok seviyorsunuz ama nasıl pişirileceğini bilmiyorsunuz. Üzülmeyin.

Taco Burrito Taco Burrito

Hep beraber Meksika'nın baharatlı lezzetlerini keşfe çıkıyor ve mutfak sırlarını öğreniyoruz.

Lezzet Gezgini: Lübnan Lezzet Gezgini: Lübnan

Orta Doğu'nun Avrupai lezzetlerini deneyimlerinize katmaya ne dersiniz?

Turkish for Foreigners Turkish for Foreigners

We design our courses with regard to the needs of our students in real life situations. In this respect, we teach our students Turkish grammar, vocabulary and skills that they will need in their daily life and/or academic life and/or business life. These skills can mainly be classified as reading, listening, writing and speaking.

Profesyonel Pasta ve Ekmekçilik Profesyonel Pasta ve Ekmekçilik

USLA - American Hospitality Academy Türkiye “Profesyonel Pasta ve Ekmekçilik Sertifika Programı” ile öğrencilere profesyonel pasta ve ekmekçiliğin temellerini, tüm hazırlık süreçlerinde geçerli olan prensipleri, prosedür ve teknikleri sunarak, onlara pasta ve ekmekçilik üzerine bir kariyer için gerekli olan profesyonel yetkinlikleri kazandırmaktadır.

Asya Mutfağı Hobi Atölyesi Asya Mutfağı Hobi Atölyesi

USLA, konusunda uzman şefler ve eğitmenler eşliğinde yemek pişirme ve içecek hazırlama atölye çalışmaları sunmaktadır. Öğrenin, uygulayın ve eğlenin.

Barista Temel Eğitimi Barista Temel Eğitimi

USLA, katılımcıların “Avrupa Özel Kahve Birliği (Special Coffee Association Europe – SCAE)”’nin kalitesi ve dürüst ticaret ilkeleri doğrultusunda en iyi standartlarda gerek teorik gerekse uygulamalı olarak eğitim almasını sağlamaktadır.

Eğitimde Oyunlaştırma Eğitimde Oyunlaştırma

Eğitimde oyunlaştırma ilk olarak oyunu genel hatlarıyla anlatan, tartışan ve ilgili kavramlar ve teoriler hakkında düşündürten bir eğitim olarak başlar. Daha sonra oyun elementleri, mekanikleri, bileşenleri ve dinamikleri ile oyun ve oyunlaştırma arasındaki bağlantıyı kurmaya çalışarak kavramı oluşturan psikolojik ve teorik altyapıyı vermeye çalışır. Sonrasında katılımcıları oyunlaştırma tasarımına doğru uygulamaya yönelik etkinliklerle uğraştırırken oyunların ve oyunlaştırmanın eğitimde nasıl kullanılabileceğine dair hem fiziksel hem de dijital örneklerle donatan bir eğitimdir.

İK Uzmanı Yetiştirme – Bursa İK Uzmanı Yetiştirme – Bursa

BAUSEM Bursa ve Peryön Güney Marmara iş birliği ile gerçekleştirilecek olan programda, Bahçeşehir Üniversitesinin yetkin ve deneyimli akademik kadrosunun vereceği derslerin yanı sıra, PERYÖN üyesi şirketlerden konuşmacılarda sektör deneyimlerini aktaracaklardır.

Etkin Performans Sistemi Oluşturma Etkin Performans Sistemi Oluşturma

Kurumlara, altyapısı sağlam, tüm diğer insan kaynakları sistemleri ile entegre edebilecekleri, etkin ve verimli bir performans yönetim sistemi kurma, kurdukları sistemi yönetme ve sistemin en kritik ayağı olan ‘’kurulan sistemin iç iletişimini’’ doğru yapabilme konusunda bir yandan Türkiye’deki ve uluslararası düzeydeki firmalara ilişkin gerçek yaşam performans yönetim sistemi projelerinin ve modellerinin tanıtılması, diğer yandan sürece ilişkin gerekli olan bilgi,beceri, yetkinliklerin katılımcılara kazandırılması hedeflenmektedir.

Eğitim ve Gelişim Süreçleri Eğitim ve Gelişim Süreçleri

Katılımcılara, etkin ve şirket üst yönetimlerinin beklentilerine uygun, ihtiyaca dayalı bir eğitim ve gelişim yönetimi sürecinin kurulması amacı ile,başta eğitim ihtiyaç analizi, eğitim uygulamaları, eğitim sonrası etkinlik değerlendirme konuları olmak üzere, tüm sürecin diğer insan kaynakları yönetimi süreçleri ile ilişkisinin de aktarıldığı uygulamaya yönelik bilgi,becerilerin aktarılması hedeflenmektedir.

İç Eğitmen Yetiştirme İç Eğitmen Yetiştirme

Yapılan araştırmalar şirket içinde verilen eğitimlerde en yüksek verimliliğin kurum içi eğitmenler tarafından sağlandığını gözler önüne sermektedir.Bu eğitimler sayesinde çalışanlara kurum kültürü büyük oranda aşılanabilmekte üstelik öğrenen organizasyonların kurulmasına öncülük etmektedir.

Nöromarketing Nöromarketing

Nöro bilim esaslarına dayanılarak geliştiren PRISM Brain Mapping uygulaması sayesinde tüm katılımcıların davranış eğilim profilleri çıkarılacak ve şahsi olarak verilecek kısa anlatım ve rapor sayesinde katılımcıların hangi konularda kendilerini geliştirecekleri anlatılacaktır.

Arabuluculuk Arabuluculuk

Arabuluculuk eğitim programımız 42 saatlik teorik eğitim ve 12 saatlik uygulamalı eğitim olmak üzere toplam 54 saatlik eğitimden oluşmaktadır. Toplam 42 saatlik teorik eğitimin 12 saatlik kısmı temel hukuk bilgisi eğitiminden, 30 saatlik kısmı ise teknik bilgi eğitiminden oluşmaktadır.

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı eğitiminde, bir tasarımcının proje için verilen brief’i aldıktan projenin teslim edilmesine kadar ki geçirdiği süreç ile ilgili konular anlatılır. Bu konulara brief okuma, proje için objektif belirleme, bu objektifleri hedeflerine ulaştıracak aksiyon planlaması yapma, araştırma, tasarım, yazılım süreci takibi ve ürün değerlendirme dahildir.

Finansçı Olmayanlar için Finans ve Muhasebe Yönetimi Finansçı Olmayanlar için Finans ve Muhasebe Yönetimi

Eğitim sonucunda muhasebe ve finansal kavramlara ilişkin olarak sağlam bir alt yapı elde edilmesi amaçlanmaktadır. Bu kapsamda temel muhasebe mantığı, hesaplar arası ilişkiler, her türlü şirket ve benzeri tüzel kişiliklerde bütçe/bilanço ve kar-zarar tablosunun hangi kalemlerden oluşturulduğu konularına değinilecektir.

Eğiticinin Eğitimi Eğiticinin Eğitimi

Her katılımcı Eğitim ve Eğiticilik ile ilgili olarak kendi seçtiği bir beceriyi, gösterme/uygulama yöntemine ilişkin ders planlama sürecinin aşamaları doğrultusunda, 20 dakikalık sürenin tamamını kullanarak sunum değerlendirme ölçeğinde belirtilen gereklerin %70’ini karşılayacak şekilde öğrenci konumundaki bir katılımcıya kazandırabilecek.

Global Online Business Strategies Global Online Business Strategies

learn from top producting business success public relations and social media experts how to createyour dream business that is location independent allows you to work with clients form around the world and be anywhere in the world that yo choose.

Rusça Rusça

Artık tek bir dil ile, tek yönlü bir bakış açısıyla dünyayı algılamak gelişen dünyanın hızını yakalamak için yeterli gelmemektedir. Dünya küreselleşmeyi sürdürürken, dünyanın ticaret diline hakim olmak, tüm gelişmeleri çevirisini beklemeye gerek kalmaksızın takip etmek için kişinin kendi dil yetkinliklerini geliştirmesi gerekmektedir. BAUSEM Rusça Kursu, günlük hayatta ihtiyacınız olan Rusça dilbilgisi ve becerilerini farklı seviyelerde öğretmeyi hedeflerken, pratik yeteneklerin gelişmesine de odaklanarak, ikinci bir dili yetkin bir şekilde kullanabileceğiniz bir eğitim programı kapsamındadır.

Italian Art, Media & Design Italian Art, Media & Design

The impact of Italian art, history and visual culture on the success of the MADE IN ITALY brand is undoubtful and results into the production of unique artifacts integrating functionality, aestethics. technology and innovation. This course aims to unveil the key factors of the Italian design, by exploring its complex relationship with art and media. The core and most critical steps of the design process, from the idea to the project and prototype realization, will be illustrated in several sectors where the Italian passion for style, beauty, art and culture makes the difference.

Viral Marketing for Start-ups Viral Marketing for Start-ups

Digital communication and social media have changed the practice of marketing more than at any time since the commercialization of television, and are creating opportunities for new entrepreneurs and pioneers. Search engine marketing and viral propagation of digital videos can drive outbound and inbound demand by minimizing fixed costs; therefore the ability to produce a branded video content and make it viral in the Social Web is increasingly becoming one of the most valuable marketing techniques.

Italian Luxury Italian Luxury

This course can suit a variety of interests and participants’ profiles. Marketing and communication students, publishers, bloggers, managers, entrepreneurs, and designers with a passion for Italian style, creativity and innovation, will experience the uniqueness and true essence of the MADE IN ITALY luxury brands, and learn branding and image management techniques in the digital age.

Italian Entrepreneurship & Innovation Italian Entrepreneurship & Innovation

This course aims to bring participants in direct contact with the companies representing the success of the MADE IN ITALY brand worldwide, in order to understand the link between art and science in the entrepreneurial process and the theory and practice of new venture creation and management. Participants will learn how technology, creativity and innovation connect with each other and understand the strategic pillars of the MADE IN ITALY:

Italian Food & Restaurant Business Italian Food & Restaurant Business

This course can suit a variety of interests and levels of knowledge of the Food & Catering sector. Amateurs, Restaurant managers and entrepreneurs, Food bloggers & designers will all find “bread for their teeth”.

Eric Morris’ten Profesyoneller için Oyunculuk Atölyesi Eric Morris’ten Profesyoneller için Oyunculuk Atölyesi


'Lütfen Rol Yapmayın'

Eric Morris Türkiye'de!
Atölye I: 2-3 Mayıs 2015

Skills for a Brighter Future Skills for a Brighter Future

Start now to get acquainted with the career on your mind, pre-experience the professional life before graduating to avoid falling into a void after the graduation. Equip yourself well before the battle. En Garde!

Washington D.C Washington D.C

BAU International University Washington, D.C. is a short walk from many of D.C.’s major tourist attractions. The White House is right next door to our building. The National Mall, where the majority of the city’s museums are, is only ten minutes away. Anything that isn’t close can easily be accessed using public transportation.

Silicon Valley Silicon Valley

This campus is established in collaboration with Bahcesehir University Starters Lab. Attending classes organized in partnership with Stanford University, Bahcesehir University’s students get a chance of takinf full-year internships and jobs in leading technology companies which is located in the Silicon Valley.Bahcesehir University (BAU )Silicon Valley Campus is opening its doors to students with its summer scool program.

Toronto Toronto

BAU Toronto was founded in late 2012, and is the first Canadian campus of Bahçeşehir University that offers the English Preparatory Program to international students by equipping them with the necessary skills needed to allow them to excel in their chosen academic studies.

Cologne Cologne

BAU Cologne, is providing education to children of Turkish, German and other nationalities children and their future as university student. Services offered by BAU Cologne are listed as follows; university preparation courses, computers and contemporary communication techniques, practice classes supporting courses, pre-school courses, language courses.

Berlin Berlin

BAU Berlin offers study abroad opportunities for existing BAU students who would like to spend a semester in Berlin. The study abroad programs currently include a joint program for students of communication studies, the first and second year programs for law students, second-year courses for students of Architecture and Interior Architecture and a joint program for students of engineering study programs.

Hong Kong Hong Kong

Hong Kong’s core values are in line with those of Bahçeşehir University. Both of them share the idea of achieving international standards. While BAU aspires to educate leading workforce and make contributions to the world, Hong Kong is progressing to further develop itself as an international financial center. The stock and debenture markets are flourishing continually and attracting capital inflows from other countries.

Rome Rome

Courses run at BAU Rome include; university preparation courses, short courses, undergraduate and postgraduate, advanced and continuing education courses, language courses.

İleri Düzey Teknik Analiz Sertifikalı Eğitim Programı İleri Düzey Teknik Analiz Sertifikalı Eğitim Programı

İleri Düzey Teknik Analiz Sertifikalı Eğitim Programı, Bahçeşehir Üniversitesi ve Borfin* işbirliği ile gerçekleştirilmektedir. Bu eğitim ile lider finans kurumlarında profesyoneller tarafından kullanılan teknik analiz yöntemleri, uygulamalı olarak katılımcılara aktarılmaktadır. Eğitimin sonunda, yüzlerce teknik göstergeye bakmak yerine yeni sistem geliştirebilir ve bu sistemin size AL-SAT sinyali vermesini sağlayabilirsiniz. Kendi göstergelerinizi oluşturarak analiz yapabilirsiniz.

Uygulamalı Temel Analiz Sertifikalı Eğitim Programı Uygulamalı Temel Analiz Sertifikalı Eğitim Programı

Uygulamalı Temel Analiz Sertifikalı Eğitim Programı, Bahçeşehir Üniversitesi ve Borfin* işbirliği ile gerçekleştirilmektedir. Eğitim, temel analiz yöntemleri ile şirketlerin mali tablolarının analiz edilmesini ve yatırım kararlarını etkileyen öncü finansal göstergelerin incelenmesini içermektedir.

Dijital Çağda Öğretmenlik Dijital Çağda Öğretmenlik

Google, iPad uygulamaları, iBook-widget, dijiital rubrikler, UBD - tasarımla anlama, 21. yüzyıl sınıf yönetimi, ters yüz sınıflar, CPS (İşbirlikçi Problem Çözme), PBL (Proje Tabanlı Öğrenme), 4MAT, SAMR gibi bileşenlerle geliştirilmiş MODÜLER ÖĞRENİM TASARIMI ile tanışmaya hazır mısınız?

Çatışma Yönetimi Çatışma Yönetimi

Kurumlarda anlaşmazlık yaratan durumları ve kaynaklandığı nedenleri katılımcılara tanıtarak, bu tür çatışmaları en az indirgemek; engelleri aşmak için sağlıklı çözüme ulaşmayı sağlayan yöntem ve becerileri kişilere kazadırmak amaçlanmaktadır.

İş İngilizcesi İş İngilizcesi

İş İngilizcesi kursu, günlük iş hayatında ihtiyacınız olan İngilizce dilbilgisi, kelime bilgisi ve becerilerinizi farklı seviyelerde öğretmeyi hedefler.

İngilizce Konuşma Becerileri İngilizce Konuşma Becerileri

Konuşma Becerileri kursu, katılımcıların günlük hayatta sıkça karşılaşacakları ortamlarda ihtiyaç duyacakları sözlü iletişim becerilerini farklı seviyelerde öğretmeyi hedefle

İtalyanca İtalyanca

Günlük hayatta ihtiyacınız olan İtalyanca dil bilgisi ve becerilerini ikinci bir dil yetkinliğiyle öğrenin.

Sinema Tarihi Sinema Tarihi

Sinema Tarihi isimli derste yaklaşık yüz yirmi yıllık bir süreçte dünyanın en etkin kitle iletişim araçlarından ve sanat dallarından biri olan sinemanın bir teknik icattan güçlü bir endüstriye geçiş sürecine göz atacağız.

Senaryo Yazarlığı Okulu Senaryo Yazarlığı Okulu

Bu eğitim programında amaç, sinema ve televizyon sektöründe senaryo'nun ne olduğunu tüm boyutlarıyla katılımcılara aktarmaktır.

İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Uzmanlığı İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Uzmanlığı

Dr. Resul KURT Koordinatörlüğünde İş Hukuku ve Sosyal Güvenlik Uzmanlığı eğitimi BAUSEM'de! İş hukuku, sosyal güvenlik, ücret ve tazminatların vergilendirilmesi, iş sağlığı ve güvenliği ve bordro gibi konularda işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayacak uzman personel talebi fazla olmasına rağmen, bu alanda yetişmiş az sayıda personel bulunmaktadır.

Eğitim ve Öğrenci Koçluğu Eğitim ve Öğrenci Koçluğu

Her yaşta ve kategoride öğrencilerin okul ve sınavlarda üstün başarı göstermelerinin yanı sıra, daha mutlu, başarılı ve anlamlı bir yaşam oluşturmalarına katkı sağlamayı amaçlayan ve bir çok farklı akademik disiplinle harmanlanmış, Türk insanına özgü tasarlanan gelişim ve değişim programıdır.

Genel İngilizce Genel İngilizce

Genel İngilizce kursu, günlük hayatta ihtiyacınız olan İngilizce dilbilgisi ve becerilerini farklı seviyelerde öğretmeyi hedefler. Genel İngilizce kursu, günlük hayatta ihtiyacınız olan İngilizce dilbilgisi ve becerilerini farklı seviyelerde öğretmeyi hedefler.

Araştırma Yöntemleri Okulu Programları (BAYO) Araştırma Yöntemleri Okulu Programları (BAYO)

Araştırma Yöntemleri Okulu Programları Eğitimleri

Global Hukuk Programları Direktörlüğü (IGUL) Global Hukuk Programları Direktörlüğü (IGUL)

Global Hukuk Programları Direktörlüğü (IGUL) Eğitimleri

Mobing Bilgilendirme ve Formasyon Kazandırma Eğitimi Mobing Bilgilendirme ve Formasyon Kazandırma Eğitimi

Eğitimde katılımcıların mobing olgusunu ayırt edebilmeleri, önlem alma ve çözüm üretmeleri, mobingin psikolojik etkileri ve hukuksal açıdan yaratacağı sonuçları hakkında farkındalık kazanmaları amaçlanıyor.

Adli Bilişim Adli Bilişim

“Adli Bilişim”; adli olayların aydınlatılması amacıyla, olay yerinden, dijital veri saklama ve iletme özelliğine sahip cihazların toplanması, cihazların içerisindeki dijital delillerin tespit edilmesi ve adli otoritelere dijital delillerin raporlanması süreci içerisinde yapılan çalışmaların bütünüdür.

Illustrator InDesign Illustrator  InDesign

Eğitimin pratik yapısı Illustrator ve InDesign programları üzerinden kişisel ve mesleki gereksinimleri kazanma, yönetme ve kullanabilme üzerine odaklanmaktadır. Illustrator programı ile birlikte 2 ve 3 boyutlu vektörel çizim, vektörel ilüstrayon yapabilecek düzeyde programın kullanımının öğretilmesi amaçlanmaktadır.

Müzik Prodüksiyonu Okulu Müzik Prodüksiyonu Okulu

Bahçeşehir Üniversitesi’nin yüksek teknoloji ses stüdyolarında gerçekleştirilecek olan Müzik Prodüksiyonu Okulu başlıyor.

Perakendecilik Okulu Perakendecilik Okulu

Son yıllarda ülkemizde alış veriş alışkanlıklarının değişmesi sonucunda perakende noktaları çok hızlı bir şekilde açılmaktadır. Bu durum, sektörde yoğun bir istihdamı gerektirmektedir. Ülkemizde perakende sektörüne insan kaynağı yetiştiren kurumların yetersizliği nedeniyle bu alanda çalışan bireylerin sahip olması gereken bilgi, beceri ve uygulama kurallarını öğrenmelerini sağlamaktır.

DJ Okulu DJ Okulu

Bir DJ’in bilmesi gereken DJ terminolojisinden, ekipman bilgisine, bir parçayı oluşturan elementlerden, phase mixing looping ve case hazırlamaya ve daha birçok detaya hakim olmanın yanı sıra; DJ’likte iş modeli nasıl yaratılır sorusunun cevabına kadar DJ’likle ilgili her şey öğrenciye aktarılır.

Dijital ve Sosyal Medya Pazarlama Dijital ve Sosyal Medya Pazarlama

Teknoloji ve iletişim araçlarının baş döndürücü bir hızla geliştiği günümüzde, pazarlama ilke ve stratejilerinin aynı kalması beklenemez. Nitekim son dönemlerde Batı ülkelerinde pazarlamanın dijital boyutu önem kazanmış; bu sayede şirketler teknolojinin sınırsız imkanlarını da kullanmak suretiyle hedef kitle ve müşterilerine daha kolay ulaşır olmuşlardır.

Yaratıcı Drama Yaratıcı Drama

Yaratıcı drama bir sanat formu, bir disiplin ve etkin bir öğretim yöntemi olarak kabul görmüş ve yaygınlaşmaya başlamıştır. Ancak bu kabul görüş ve yaygınlaşma "drama" kavramının tam olarak anlaşılması zorunluluğunu getirmiştir.

Yöneticiler için Finansal Yönetim ve Maliyet Muhasebesi Yöneticiler için Finansal Yönetim ve Maliyet Muhasebesi

Küreselleşen dünya ekonomisinde önemi giderek artan finansal piyasların ve finans akımlarının işleyiş şekline hakim, firmalarda bu alanda karar verici konumunda olan kişileri yetiştirmek, alanda çalışanları güncel bilgilerle donatmak hedeflenmektedir.

Uygulamalı Teknik Analize Giriş Uygulamalı Teknik Analize Giriş

Uygulamalı Teknik Analize Giriş Sertifikalı Eğitim Programı, Bahçeşehir Üniversitesi ve Borfin* işbirliği ile gerçekleştirilmektedir. Teknik analize yeni başlayanlara uygulamalı olarak teknik analizi öğretmeyi amaçlayan bir eğitim programıdır. Herkesin katılabilmesi için uzaktan eğitim modeli ile oluşturulmuştur. Eğitim programı sonunda katılımcıların teknik analiz yöntemleri ile öngörüde bulunabilme kabiliyeti kazanmaları hedeflenmektedir.

Personel Özlük İşleri ve SGK Bordro Uzmanlık Eğitimi Personel Özlük İşleri ve SGK Bordro Uzmanlık Eğitimi

Şirketlerin İnsan Kaynakları departmanlarında bordrolama ve personel özlük işleriyle uğraşan profesyonellerden ya da bu alanda kariyer hedefleyen adaylardan, personel özlük işlemleri ve bordrolama işlemlerine dair tüm süreçlerin kavranmış olması beklenmektedir.Bu eğitim;teorik ve uygulamalı olarak bilgiyi iş hayatında nasıl kullanabilirim mantığıyla işlenerek, örnek vaka analizleri ile desteklenmekte ve katılımcıların daha kolay kavramalarını sağlamaktadır.

Dış Ticaret Dış Ticaret

Dış pazarlara yeni açılan firmalar ödemeler, mal teslimleri, yüklemeler gibi bir çok sorunla karşılaşmaktadır. "Dış Ticaret Sertifika Programı" eğitimi, bu sorunları çözebilmek ve aynı zamanda uluslararası vizyona sahip dış ticaret uzmanları yetiştirmek amacıyla geliştirilmiş bir programdır.

Bilişim ve Teknoloji Hukuku Bilişim ve Teknoloji Hukuku

Son zamanların en hızlı gelişen ve büyüyen “Bilişim Hukuku” alanında uzmanlaşmak ve alanında profesyoneller yetiştirmek gayesiyle başlatılacak olan program, bilişim alanında çalışan uzman, orta ve üst düzey yöneticiler ile stajyer avukatlar, avukatlar ve bu alanda kendini yetiştirmek isteyen öğrencileri hedef almaktadır.

UFRS / TFRS Eğitimi UFRS / TFRS Eğitimi

Yeni Türk Ticaret Kanunu, Türkiye'de yerleşik tüm işletmelerin TMSK tarafından yayımlanan ve UFRS'ye tam uyumlu Türkiye Muhasebe Standartları uyarınca finansal tablo hazırlamasını öngörmektedir.

Hukuk İngilizcesi Hukuk İngilizcesi

Acquiring good English language speaking skills is crucial for effective language development, and essential for those who wish to work in international legal environments.

Spor Hukuku Spor Hukuku

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de Sporun ve özellikle de futbolun endüstri haline geldiği günümüzde spor hukuku kavramının bir branş ve uzmanlık alanı haline gelmesi kaçınılmazdır. Bu bağlamda Spor hukuku sertifika programının amacı, spora dayalı güncel hukuki süreçlerin detaylı olarak vakalar halinde aktarılması ilgili alanda uzmanlaşacak kişilerin kariyer gelişimine katkı sağlamaktır.

Photoshop Photoshop

Eğitimin pratik yapısı PhotoShop programı üzerine kişisel ve mesleki gereksinimleri kazanma, yönetme ve kullanabilme üzerine odaklanmaktadır. Kişisel ve mesleki anlamdaki bu gereksinimler; öncelikli olarak PhotoShop programının kullanım pratiklerini başlangıç noktasından alarak gelişmiş düzeyde kullanıma taşımayı amaçlamaktadır.

Arabuluculuk Yenileme Arabuluculuk Yenileme

Mesleğinde 5 yıllık kıdem süresini doldurarak Arabulucu olma ünvanını kazanan Avukatlara yönelik "Arabuluculuk Yenileme Eğitimi" 22 Kasım'da Bahçeşehir Üniversitesi'nde başlıyor!

Enerji Hukuku Enerji Hukuku

Hızla büyüyen ve önemi artan enerji sektörünün hukuki bilgiler noktasındaki eksikliklerinin giderilmesi, ortaya çıkan sorunların çözüm yollarının araştırılması eğitimin ana amaçlarını oluşturmaktadır.

© 2013 Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi BAUSEM, TÜSEM konseyi üyesidir.