Arama Motoru Pazarlaması-SEM

Amaç

Internete giriş kapısı olarak adlandırılan arama motorları, tüketicinin bilgiye her ihtiyaç duyduğu noktada başvurduğu tek kaynaktır. Arama motorları içerisinde barındırdığı bilgi zenginliği sebebiyle profesyonel pazarlamacıların ürünlerini, hizmetlerini ve  içeriklerini tüketiciye hızlıca ulaştırabilme noktasında önem verdikleri alanlardandır. Arama motorlarında yapılan her bir iletişim aktivitesine Arama Motoru Pazarlaması (Search Engine Marketing) ismi verilmektedir. Arama motoru pazarlaması internet sitelerinin, arama motoru sonuç sayfalarındaki  görülebilirliklerini arttırarak tanıtım yapan internet pazarlama yöntemlerindendir. Arama Motoru Pazarlamasının (SEM) ana öğeleri; Arama Motoru Reklamları (SEA) ve Arama motoru optimizasyonundan (SEO) oluşmaktadır.

 

Kimler İçin?

Program Pazarlama Profesyonelleri, Marka danışmanları, Şirket sahipleri, Yeni mezun olan ve pazarlama alanında profesyonelleşmek isteyen kişiler, Bloggerlar, web sitesi içeriği üreten profesyoneller bu eğitimden faydalanabilirler.

 

Neler Öğreneceksiniz?

Arama motoru reklamları ile; istatistiklerle stratejilendirme, reklam kurulumu, reklam raporları, reklam optimizasyonu. Arama motoru optimizasyonu ile web sitesini içerik, teknik ve link yapılandırması ile arama motorlarının algoritmalarına yönelik optimize etme yöntemleri verilecektir.

Eğitim içeriğine linkten ulaşabilirsiniz.

 

Kazanımlar
Program Hedefleri:  

Katılımcı öğrencilerin SEM kapsamındaki strateji, reklam kurulumu, optimize edilmesi ve raporlaması konusunda bilgiye sahip olmasını sağlamak.

 

Program Formatı:  

Her ders 5 saat sürecek olup, program toplam 4 haftada tamamlanacaktır. Dersler asistan hocalar eşliğinde 1 saat uzunluğunda ve sabah / öğleden sonra olacak şekilde 2 bölümde işlenecektir. Derslerin ilk bölümü teorik bilgi olup, ikinci bölüm konuk eğitmenler eşliğinde pratik yaklaşımlar ve workshoplar ile devam edecektir.

 

Program Materyalleri:  

Google Editör

 

 

Belge

Program sonunda yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara sertifika verilir.


Programa Başvur

Program Hakkında

Program Süresi

48 saat (4 hafta)

Program Ücreti

2.450 TL peşin - 2.695 TL 9 taksit

Eğitim Gün ve Saati

  • Cumartesi ( 09:30 - 16:30 )
  • Pazar ( 09:30 - 16:30 )

Başlangıç Tarihi

3 Aralık 2016

Bitiş Tarihi

25 Aralık 2016

Eğitim Yeri

Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü

© 2013 Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi BAUSEM, TÜSEM konseyi üyesidir.