Beden Atölyesi

Eğitim İçeriği

Beden Atölyesi, bireylerin  farkındalığını arttırmak amacıyla; hareket,  dans ve oyun eşliğinde beden ve zihin enstrümanlarını açarak, güven ve risk almayı deneme ve  performansa dönüştürme çalışmasıdır. Nefes, ses, mekan,  ritim, streching, contact improvisation çalışmalarının iç içe geçtiği (sözle ifadenin dışında, bedenle anlatım dilini doğaçlamalarla bulmak)  metod çalışmalarıyla program amacına ulaşmayı hedefler.

 

Kimler İçin?

Program; yönetmen olmak isteyen, sanatsal bakış açısını, bedensel farkındalığını ve esnekliğini arttırmak isteyen, kendine yolculuğa çıkmak isteyen; yani kendisiyle zihinsel, bedensel ve ruhsal olarak yeniden tanışmak isteyen, oyun oynamak isteyen tüm katılımcılara hitap eder.

 

Neler Öğreneceksiniz ?
  • Doğaçlama yapmayı öğrenmek,
  • “Contact improvisation” tekniği ile grup çalışmalarında drama, oyun, hareket yoluyla duygusal ve zihinsel paylaşım akışına izin vererek “an”da kalabi̇lmek, “an”dan çıkabilmek,
  • Streching egzersizleriyle, koordinasyon çalışmalarıyla bedensel farkındalığı yaşamak,
Belge

Program sonunda yapılan değerlendirmede, yüzde 70 baraj notunun üzerinde puan alan ve yüzde 70 oranında katılım şartını karşılayan adaylara sertifika verilir.


Programa Başvur

Program Hakkında

Program Süresi

72 saat / 12 hafta

Program Ücreti

1.750 TL Peşin - 1.925 TL 9 taksit

Eğitim Gün ve Saati

  • Salı ( 19:00 - 22:00 )
  • Perşembe ( 19:00 - 22:00 )

Başlangıç Tarihi

18 Kasım 2017

Bitiş Tarihi

24 Aralık 2017

Eğitim Yeri

Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü

© 2013 Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi BAUSEM, TÜSEM konseyi üyesidir.