Doğal Yapılara Giriş

EĞİTİM İÇERİĞİ

Yapı sektörü, alternatif doğa dostu malzemeler ile nasıl dönüştürülebilir? Küçük ölçekte ve büyük ölçekte yapı malzemesi olarak toprağın avantajları ve dezavantajları nelerdir? Eski yapı malzemesi olan toprağın günümüz teknolojisi ile yeniden yorumlanışı; geleneksel mimari ve günümüz teknolojileri. Doğal yapı malzemelerinin psikolojik etkileri. Topluluk oluşturma; Oasis Game Teorisi. Topluluk olarak üretebilmek ve yaşayabilmek.  Toprak nedir? Toprak ile hayallerimizi modelleme, 3 boyutlu çalışmalar.

Program yukarıda bahsedilen başlıkların ele alındığı çeşitli sunumlar, hayallerimizi keşfetmemizi sağlayacak interaktif pratikler ve oyunlardan oluşarak, 2 gün gibi kısa bir süre de toprak ile birlik olma bilincini deneyimletmeyi amaçlamaktadır. Toprağın sınırsız yaratıcılığı ile ilham veren yaratıcı bir çalışma olmasını amaçlıyoruz.

KİMLER İÇİN? 

Yapı sektörüyle, mimari ile ilgilenen, doğal evlerde yaşamak isteyen ya da yapı sektörünün dönüşümüne katkı sağlamak isteyen herkes için açıktır. Kendi elleri ile toprak evler inşa etmek isteyen ve bunu küçük modeller ölçeğinde deneyimlemek isteyen herkese açık interaktif ve yaratıcı bir çalışmadır.

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?
  • Toprak nedir, nasıl yapı malzemesi olarak kullanılır?
  • Diğer doğal yapı malzemeleri nelerdir ve nerelerde neden kullanılırlar?
  • Doğal malzemeler ve sezgiler ile tasarım nasıl yapılır?
  • Doğaya uyumlu bio-iklimsel tasarım nedir?
  • Doğal yapıların avantajları ve dezavantajları

Program Formatı:

Her ders 3 saat sürecek olup, program toplam 1 hafta sonunda tamamlanacaktır. Dersler 1,5 saat uzunluğunda ve 2 bölümde işlenecektir. Derslerin ilk bölümü konu üzerine yazılmış literatürü inceleyecek olup, ikinci bölüm eğitmen eşliğinde pratik yaklaşımlar ve uygulamalı çalışmalar için ayrılacaktır. Öğrenciler proje gruplarına ayrılarak kendilerine verilen araştırma konusu doğrultusunda bir fikir ve çalışmayı tamamlamaları istenecektir.

BELGE

Program sonunda yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara katılım belgesi verilir.


Programa Başvur

Program Hakkında

Program Süresi

12 Saat / 1 hafta

Program Ücreti

350 TL Peşin/Kredi Kartına Tek Çekim

Eğitim Gün ve Saati

  • Cumartesi ( 11:00 - 18:00 )
  • Pazar ( 11:00 - 18:00 )

Başlangıç Tarihi

21 Ekim 2017

Bitiş Tarihi

22 Ekim 2017

Eğitim Yeri

Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü

© 2013 Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi BAUSEM, TÜSEM konseyi üyesidir.