Doğru İşi Nasıl Bulursun, Kariyerini Nasıl Yönetirsin?

Eğitim İçeriği:

Doğru bir iş bulmak hiç kolay değil. Hatta “iş bulma”nın kendisi bile bir meziyete dönüşmüş durumda. “İş aramak tam zamanlı bir iştir,” diye bir söz vardır. Bu gerçekten de bugünlerde çok doğru.

İster iş hayatına yeni girecek olun, ister bir şirkette çalışıyor ve daha iyi bir işe geçmek için araştırma yapıyor olun; ister de mevcut işinizden ayrılmış (ya da çıkarılmış) ve bu yüzden yeni iş bakıyor olun, kariyer yönetimine ve doğru iş bulma çabasına zaman ayırmak zorundasınız. Sadece zaman değil, gerçekten yoğun emek ve enerji de ayırmak ve “iş arama işine” ciddiyetle yaklaşmak zorundasınız. Sadece akşam üstleri, yemekten sonra çöken ağırlıkla hadi biraz Kariyer.net gezineyim, hadi biraz LinkedIn dolaşayım diyerek iş bakıyorsanız iyi bir sonuç beklemeyin.

Bu eğitim, kariyer yönetimi, doğru işi bulma, doğru hedef koyma, kariyer tavsiyeleri, iş görüşmesi tavsiyeleri, gibi konulara odaklanacaktır. Eğitimin ilk kısmı doğru hedeflerin koyulması için gerekli farkındalık adımlarını öğreterek ve kariyer seçimlerinin ne kadar büyük etkisi olduğunu anlatarak başlayacaktır.  Doğru işi bulmaya giden yolda yapılması gerekenleri öğreterek devam edecektir. Aşağıda eğitim içerik detayı bulunabilir.

1-Geniş Bakın: Bilmeniz Gereken 3 Büyük Fikir

2-Zor Seçimler: Toplam Fayda Analizi, Rasyonel ve Duygusal Kararlar, Değerini Gösterme Becerisi

3-Kendi Yolunuzu Seçin: Ciddiye Alınacak Tavsiyeleri İyi Seçin, Ünvan Değil, Beceriye Yatırım Yapın, Geleceğin Meslekleri (Ölenler ve Yeni Doğanlar)

4-İşin Temelleri: İş Başvurusu, CV, ÖnYazı, İş Görüşmesi süreçlerin ABC’si ve Eski bir İşe Alım Uzmanı’ndan İpuçları

5-Sonuç Alın: Başarıyı Garantileyen 4 Anahtar, “Self-Marketing” Konusu, Hep İhtiyacınız olacak 9 Kariyer Tavsiyesi

 

Program içerisinde bu konulara ilişkin uygulamalar, takım çalışmaları, ödevler ve değerlendirmeye ilişkin kısa sınavlar olacaktır.

Kimin İçin?
  • İş hayatında ilk yıllarını geçiren beyaz yakalar,
  • iş hayatında kıdem kazanmış, yöneticilik yapmış ve kariyer değişikliği düşünenler,
  • iş hayatına yeni atılacak olanlar.
  • Meslek seçimi kararı verecek olan, geleceğini ve kariyerini doğru ve mutluluk ile başarı getirecek şejilde planlamak isteyenler.
Neler Öğreneceksiniz?
  • Geleceğiniz ve kariyerinize ilişkin düşünürken sağlıklı karar almak ve başarılı olmak için gereken üç büyük fikri öğreneceksiniz.
  • Zor seçimler karşısında hem rasyonel, hem duygusal zeka nasıl kullanılır ve nasıl birbirine uyumlu çalıştırılır, bunun yöntemlerini keşfedeceksiniz. Toplam Fayda Analizi yaparak karar vermenin araçlarını kazanacaksınız. İlgili dökümanları edineceksiniz. Kendi değerinizi nasıl gösterebileceğinizi öğreneceksiniz.
  • Kariyer planlaması yaparken dikkat edilmesi gereken en temel düşüncelerden “Ünvan Değil, Beceri’ye Yatırım” yapmanın ne olduğunu kavrayacaksınız.
  • En doğru işlere ulaşmak için gerekli temel becerileri, işini ABC’sini kavrayacaksınız. Teknoloji sektöründe binlerce iş görüşmesi yapmış eski bir İşe Alım Uzmanı’ndan CV’den ÖnYazı yazmaya; İş Başvurusu’ndan, İş Görüşmesine ipuçları duyacaksınız.
  • Hayatınız boyunca sizinle kalacak şekilde, kariyer yönetimi ve kişisel hedef koyma ve gelişme konuları hakkında düşünce şeklinizi değiştireceksiniz.

Belge

Program sonunda yapılan değerlendirmede, yüzde 70 baraj notunun üzerinde puan alan ve yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara sertifika verilir.


Programa Başvur

Program Hakkında

Program Süresi

14 saat / 2 gün

Program Ücreti

600 TL (peşin) - 660 TL (9 taksit)

Başlangıç Tarihi

18 Kasım 2017

Bitiş Tarihi

19 Kasım 2017

Eğitim Yeri

Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü

© 2013 Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi BAUSEM, TÜSEM konseyi üyesidir.