Illustrator InDesign

EĞİTİM İÇERİĞİ

Eğitimin pratik yapısı Illustrator ve InDesign programları üzerinden kişisel ve mesleki gereksinimleri kazanma, yönetme ve kullanabilme üzerine odaklanmaktadır. Illustrator programı ile birlikte 2 ve 3 boyutlu vektörel çizim, vektörel ilüstrayon yapabilecek düzeyde programın kullanımının öğretilmesi amaçlanmaktadır. Yayıncılık sektöründe, reklam tasarımı ürünlerinin hazırlanmasında, web tasarımı, interaktif tasarım ve aplikasyon tasarımı alanlarında temel üretimi teşkil eden arayüzün tasarlanmasında rakipsiz olarak görülebilecek InDesign programının da gelişmiş düzeyde kullanım pratikleri katılımcılara kazandırılabilecektir.

KİMLER İÇİN?

Bu program her iki yazılımın gelişmiş düzeyde kullanım pratiklerini öğretmeyi hedeflerken, grafik tasarım alanında çalışmak isteyen katılımcılarına; yayın kuruluşlarında, reklam ajanslarında, dijital ajanslarda, animasyon ve oyun tasarımı alanlarında iş imkanı sağlayabilecek bilgi ve kullanım pratiklerini öğretmeyi amaçlamaktadır. Bu sektörlerde halihazırda çalışan katılımcılar ise eğitim sonunda edindikleri gelişmiş düzeydeki bilgilerini, kişisel ve mesleki anlamda profesyonel üretimlerini arttırmak ve sektörde tercih edilir bir konuma gelmek için kullanabileceklerdir.

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

Grafik formatları üzerinden, vektör ve bitmapped grafik farklılıkları, bilgisayar grafikleri kavramını, Illustrator programında basit ve gelişmiş çizim araçlarını, renklendirme araçlarını, yazı araçları, vektörel efektlerin kullanımını, ileri düzeyde 2 ve 3 boyutlu tüm çizim araçlarını kullanmayı öğrenebileceklerdir. InDesign programında da, öncelikle basılı mecralar olmak üzere dijital mecralar için de ayrı ayrı üretim dinamikleri, tek ve çoklu sayfa tasarımları arasındaki farkları, süreli yayın tasarımı dinamiklerini ve tüm bu özellikli üretim alanları için gerekli araç ve fonksiyonları kullanmayı öğrenebileceklerdir.

BELGE

Program sonunda yapılan sınavdan, yüzde 70 baraj notunun üzerinde puan alan ve yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü tarafından imzalı sertifika verilir.


  • hasan aras

    Merhabalar, herhangi bir altyapıya sahip olanların alacağı türden bir eğitim mi bu, yoksa Adobe uygulamaları hakkında hiçbir bilgisi olmayanların da anlayacağı şekilde en temelden mi anlatılacak dersler?

Programa Başvur

Program Hakkında

Program Süresi

64 Saat / 7 Hafta

Program Ücreti

2.750 TL Peşin - 3.025 TL 9 Taksit

Eğitim Gün ve Saati

  • Perşembe ( 19:00 - 22:00 )
  • Cumartesi ( 09:30 - 16:30 )

Başlangıç Tarihi

2 Kasım 2017

Eğitim Yeri

BAU Galata

© 2013 Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi BAUSEM, TÜSEM konseyi üyesidir.