Kullanıcı Deneyimi Tasarımı

EĞİTİM İÇERİĞİ

Kullanıcı Deneyimi, bir ürünün hedeflediği kitlenin ihtiyaçları çerçevesinde evrimleşmesini konu alır.

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı eğitiminde, bir tasarımcının proje için verilen brief’i aldıktan projenin teslim edilmesine kadar ki geçirdiği süreç ile ilgili konular anlatılır. Bu konulara brief okuma, proje için objektif belirleme, bu objektifleri hedeflerine ulaştıracak aksiyon planlaması yapma, araştırma, tasarım, yazılım süreci takibi ve ürün değerlendirme dahildir.

KİMLER İÇİN?

Kullanıcı Deneyimi Tasarımı eğitimi konu hakkında bilgi edinmek isteyen herkese uygundur, bir geçmiş bilgi gerektirmez. Özellikle web tasarımcıları, ürün tasarımcıları, kullanıcı merkezi odaklı tasarım modelleri benimseyen projelerde çalışan iş geliştirme analistleri  yazılımcı, proje müdürü ve yöneticileri için uygundur.

NELER ÖĞRENECEKSİNİZ?

Eğitim sonunda proje brief’i aldıktan projeyi teslim edene kadar bir kullanıcı deneyimi tasarımcısının geçtiği yollar öğrenilecek, aynı zamanda proje tesliminden sonra projeyle nasıl ilgilenileceği de konular dahilinde anlatılacak. Detaylandırmak gerekirse, kullanıcı deneyimi merkezli tasarım proje süreci planlamak, elde olan zaman ve bütçe içerisinde doğru araştırma, tasarlama ve değerlendirme aktivitelerini seçmek ve aktivite sonucu toplanan datanın nasıl bir sonraki proje fazına etki edeceği kavranacak.

Detaylı eğitim takvimine buradan ulaşabilirsiniz.

Program Hedefleri:

  • Kullanıcı Deneyimi nedir anlamak
  • Kullanıcı Deneyimi fazlarını, metotlarını ve tekniklerini ve aktivitelerini öğrenmek
  • Metot, teknikler ve aktivite arasından proje brief’ine göre doğru seçim yapabilmek

Program Formatı:

Hafta sonu dersleri 5 saat, hafta içi dersleri 3 saat sürecektir. Program 5 tam hafta ve bir yarım hafta süresinde tamamlanacaktır. Her ders sonunda verilen makale okumaları bir sonraki ders başlamadan tartışılacaktır.

BELGE

Program sonunda yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü tarafından imzalı sertifika verilir.

Önemli Not: 23 Nisan Pazar günü yapılacak ders 22 Nisan Cumartesi günü yapılacaktır.


  • sami

    Kullanıcı deneyimi, sitenize gelen ziyaretçilerin tüm süreçlerine yön vererek hem siteyi hem ziyaretçileri amaçlarına en kısa şekilde ulaştırmayı hedefler. Kullanıcı deneyimi çalışmaları bir yandan da site içi satış ve dönüşüm oranlarını yükselterek sitelerin kar oranını arttırır.

Programa Başvur

Program Hakkında

Program Süresi

42 saat / 5,5 hafta

Program Ücreti

1.350 TL Peşin - 1.485 TL 9 Taksit

Eğitim Gün ve Saati

  • Çarşamba ( 19:00 - 22:00 )
  • Pazar ( 10:30 - 16:30 )

Başlangıç Tarihi

5 Nisan 2017

Bitiş Tarihi

10 Mayıs 2017

Eğitim Yeri

Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü

© 2013 Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi BAUSEM, TÜSEM konseyi üyesidir.