Rusça

Rusça  A1 seviyesi – 1. Kur

Eğitim İçeriği

Rus alfabesi, isimlerin cinsleri, tekil ve çoğul formları, iyelik sıfatları, sayılar 0-100, şimdiki zaman 1. grup fiil çekimi, ismin –i hali, sıfatlar/renkler, sorular: Ne? Kim? Nerede? Ne zaman? Nasıl? Kimin? Hangi? Kaç? Neyi?


Amaç:

Öğrencilere, Rus dilinin temel bilgilerinin öğretilmesi. Onların Kiril alfabesiyle, telaffuz ve vurgu fonetik kurallarıyla tanıştırılması. Öğretim sürecinde öğrenciler, belirli oranda kelime ve temel gramer kurallarını öğrenmek, basit ve bileşik cümleler kurma yeterliliğini kazanmak zorundadır. Öğrencilerin Rusça konuşma yatkınlıklarının geliştirilmesi, Rus kültürüyle tanıştırılmaları, fiil çekimleriyle tanışmaları ve ismin -i halinin öğretilmesi amaçlanmaktadır.


Kimler İçin?

Rusçayı  sıfırdan öğrenmek  isteyenler(çalışanlar veya üniversite öğrencileri)  için  veya dili  az bilen  ve dil bilgisini  düzeltmek isteyenler  için.


Neler Öğreneceksiniz? 

Kiril alfabesini kullanarak Rusça  yazmayı ve okumayı, selamlaşmayı, vedalaşmayı, tanışmayı, tanıtmayı, 100’e kadar saymayı, basit cümle kurmayı, soru sormayı, cevap vermeyi, basit diyalog kurmayı, seviyeye göre metin anlamayı.


Belge

Program sonunda yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara sertifika verilir.


Programa Başvur

Program Hakkında

Program Süresi

6 hafta / 48 saat

Program Ücreti

918 TL (KDV Dahil) 4 Taksit

Eğitim Gün ve Saati

  • Cumartesi ( 10:00 - 15:00 )
  • Pazar ( 10:00 - 15:00 )

Eğitim Yeri

Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü

© 2013 Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi BAUSEM, TÜSEM konseyi üyesidir.