Spor Psikolojisi

Amaç

Bu program; Spor Psikolojisi ile ilgili temel kavramları öğretmeyi, psikolojinin alt dalları arasındaki ilişkiyi kullanarak alanda yapılan ve yapılabilecek uygulama örneklerini tanıtmayı, psikoloğun sportif performans gelişiminde ve çalışma alanındaki rolleri ve görevleri ile ilgili bilgi vermeyi amaçlamaktadır.

 

Kimler İçin ?

Program, üniversitelerin Psikoloji Bölümü, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü mezunları ve son sınıf öğrencileri için hazırlanmıştır. Temel psikoloji, görüşme ve danışmanlık bilgilerinin spor alanında uygulanmasını öğretmeyi hedeflemektedir. Programın öğrenme çıktıları psikoloji alanının teorik bilgilerinin sportif performans üzerindeki pratiğinin geliştirilmesinde katılımcılara yardımcı olacaktır. Ayrıca spor takımlarında ve organizasyonlarda psikolog ve psikolojik danışmanların rolü ve görevleri ile ilgili deneyim paylaşımları sayesinde, ilerideki kariyer planlamaları için katılımcılara yol gösterecektir.

 

Neler Öğreneceksiniz ?

Sertifika programında psikolojinin ve spor psikolojisinin temel kavramları ve konuları ile birlikte, klinik psikoloji ve sosyal psikoloji gibi alt dalların içerdiği konu başlıklarının spor psikolojisi alanındaki uygulama örnekleri ele alınacaktır. Bu programdan edinilen öğrenme çıktıları, bireysel ve grup halindeki sporcularla sahada ve pratikte spor psikolojisinin temel konularının uygulanmasına yardımcı olacaktır.

 

 


Programa Başvur

Program Hakkında

Program Süresi

42 saat / 7 hafta

Program Ücreti

2.950 TL peşin - 3.245 TL 9 taksit

Eğitim Gün ve Saati

  • Cumartesi ( 09:00 - 17:00 )

Başlangıç Tarihi

14 Ekim 2017

Bitiş Tarihi

25 Kasım 2017

Eğitim Yeri

Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü

© 2013 Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi BAUSEM, TÜSEM konseyi üyesidir.