The Foundry Nuke ile Compositing e Giriş

Compositing, birçok farklı kaynaktan gelen görüntülerin sonradan fark edilmeyecek derecede kusursuz bir şekilde bir araya getirilerek tek bir görüntü oluşturulması olarak tanımlanabilir. Bu çok teknik gibi görünen tanım pratikte farklı disiplinlerden, farklı bakış açılarından, farklı kaynaklardan beslenen bilgi dağarcığı gerektirir.

Compositing sanatçısının temel amacı, elde ettiği sonuçların ‘gerçek’ gözükmesidir. Bu sonucu elde etmek için de tasarım, tipografi, fotoğraf, sinematografi, matematik, fizik gibi birçok farklı bilgiyi içselleştirmesi ve birleştirmesi gerekir. Bir diğer yandan da seçtiği yazılımı hayal ettiği sonuçlara ulaşabilmek için derinlemesine tanımalıdır.  The Foundry şirketinin Nuke  adlı compositing yazılımı, kullanım kolaylığı, kullanıcının istekleri ve ihtiyaçları doğrultusunda derinleşebilmesi, son derece açık bir yazılım olması ve geniş kullanıcı sayısı dolayısıyla son yıllarda görsel efekt endüstrisinde önemli bir yer edindi. Bu nedenle compositing’in temel kavramlarını öğreneceğimiz bu kursta yazılım olarak Nuke kullanacağız.

 

Kimler İçin

Görsel efekt ve post-prodüksiyon sektöründe compositing sanatçısı olarak bir kariyer sahibi olmak isteyenler sektörde 3D sanatçısı ve/ya animatör olarak çalışan ve bilgi dağarcığını geliştirmek isteyenle, yatay kurgu becerilerini dikey kurgu ile desteklemek isteyen editörler, photoshop’tan bir adım ileri gitmek isteyen fotoğrafçılar, grafik tasarımcıları, sanat yönetmenleri ve bunlardan hiç biriyim ama aslında hepsi olabilirim diyen meraklılar.

Katılım

Maksimum 20 Öğrenciyle sınırlıdır.

Belge

Program sonunda yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara Bahçeşehir Üniversitesi Rektörü tarafından imzalı sertifika verilir.


Programa Başvur

Program Hakkında

Program Süresi

48 saat / 4 hafta

Program Ücreti

2.400 TL Peşin - 2.640 TL 9 Taksit

Eğitim Gün ve Saati

  • Cumartesi ( 09:30 - 16:30 )
  • Pazar ( 09:30 - 16:30 )

Başlangıç Tarihi

1 Ekim 2016

Bitiş Tarihi

23 Ekim 2016

Eğitim Yeri

Bahçeşehir Üniversitesi Galata Kampüsü

© 2013 Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi BAUSEM, TÜSEM konseyi üyesidir.