Zehirsiz Ev

EĞİTİM İÇERİĞİ

Eğitim 3 bölümden oluşuyor.

  • Seminer
  • Atölye
  • Soru-cevap
KİMLER İÇİN?

Program, günlük yaşamında ekolojik adımlar atmayı isteyen, sağlıklı bir yaşam düzenine geçmek isteyen ve Dünya ile uyumlu yaşamak adına dönüşüm niyeti olan  herkese yöneliktir.

 NELER ÖĞRENECEKSİNİZ? 

Seminer bölümünde ‘gerçek temizlik’in tanımını baştan yaparak, temizlik algımızla ilgili konuşacağız. Neyi temiz kabul ettiğimiz, temizlikle ilgili öğrenmelerimiz, temizlik yaparken kimyasal kirlilik yaratmak gibi kavramları tartışacağız. Temizlik ve kişisel bakım için kullandığımız zehirli maddelere gerçekten ihtiyacımız olup olmadığı, ambalaj etiketlerini okurken nelere dikkat edeceğimiz, temel sorularımız. Bu maddeleri evimize alırken sadece kendimize ve yakın çevremize değil yeraltı ve yerüstü kaynaklarımıza olan sorumluluğumuza dikkat çekecek, alışveriş alışkanlıklarımızı sorgulayacağız. Seminerin son kısmında, laboratuvar harikası bu ürünler yokken nasıl temizlik yapıldığına, zamanla temizlik algımızın nasıl ve neden değiştiğine  ve eskiden kullandığımız ürünleri tekrar nasıl kullanabileceğimize dair konuşacağız.

Atölye bölümünde aşağıdaki temel temizlik ürünleri, doğal maddelerle, katılımcıların önünde hazırlanacak:

– Çamaşır tozu

– Ovma kremi

– Yüzey temizleyici

– Diş macunu.

Soru-cevap bölümündeyse Zehirsiz Ev’in iletişim kanalları ve Zehirsiz Ev kitabı hakkında bilgi verilecek, katılımcıların soruları cevaplanacak, kendi deneyimlerinin ve bilgilerinin paylaşılacağı sohbet ortamı yaratılacak.

BELGELENDİRME

Program sonunda yüzde 70 katılım şartını karşılayan adaylara katılım belgesi verilir.


Programa Başvur

Program Hakkında

Program Süresi

1,5 saat

Program Ücreti

50 TL Peşin

Eğitim Gün ve Saati

  • Cumartesi ( 12:00 - 14:00 )

Başlangıç Tarihi

25 Kasım 2017

Bitiş Tarihi

25 Kasım 2017

Eğitim Yeri

Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü

© 2013 Bahçeşehir Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi BAUSEM, TÜSEM konseyi üyesidir.